به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، این حقیقت که بسیاری از خودروهایی که در نمایشگاه های مختلف در معرض دید عموم قرار داده می‍شوند صرفا برای نشان دادن توانایی های فنی آن خودروساز بوده و در اصطلاح کانسپت می‍باشد چیزی از جذابیت های این قبیل اتومبیل ها کم نمی‍کند. این مورد درباره کانسپت جنسیس GV80 نیز صدق می‍کند. یک اس یو وی از خودروساز لوکس کره ای که در حال حاضر دو محصول برای عرضه به مشتریان دارد.
جنسیس که سدان های خود را با پیشوند G روانه بازار می‍کند، گویا قرار است اس یو وی جدیدش را با پیشوند GV عرضه کند. نکته ای در ابتدا جلب توجه می‍کند حجم زیادی فناوری های پیشرفته ای است که در این اس یو وی مشاهده می‍شود.
مهمترین نکته درباره این اس یو وی که گویا تولید انبوه آن نیز چندان دور نیست استفاده از فناوری سلول سوختی می‍باشد. البته هنوز مشخص نیست هیوندای در تجاری سازی فناوری سلول سوختی چه میزان پیشرفت داشته است اما با توجه به فاصله ای که بین طراحی یک خودرو تا تولید آن وجود دارد می‍توان گفت این ایده مدت زیادی در ذهن خودروساز کره ای پرورش یافته است.
مانند هر کانسپت دیگر چرخ های بزرگ ۲۳ اینچی با طراحی خاص رینگ ها، جایگزین شدن آینه های جانبی با دوربین ها و طراحی انقلابی داخلی با تودوزی رنگی و نمایشگر عریض ۲۲ اینچی OLED از جمله ویژگی های GV80 می‍باشد.
از نکات دیگری که به لوکس بودن خودرو افزوده شبکه بندی لوزی مانند بر روی ستون ها، صندلی ها و پره های رینگ ها است. کنسول وسط که مانند تونلی تمام داخل این اس یو وی را طی کرده علاوه بر اینکه فضای اختصاصی خوبی برای سرنشینان عقب ایجاد کرده احتمالا قسمت های مختلف سلول سوختی را نیز در خود جای داده است.
بطور کلی در طراحی، مولفه های جذاب زیادی وجود دارد اما برای دیدن همه آنها در طرح نهایی تولید انبوه احتمال کمی وجود دارد. با این حال GV80 می‍تواند گام بلندی برای جنسیس برای قرار گرفتن در جمع بزرگان باشد.

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک