به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، عکاسان جاسوسی دنیای خودرو موفق به ثبت تصاویری از آزمایش یک خودرو در پیست نوربرگرینگ آلمان شده اند که احتمالا یک دستگاه بی ام و سری ۸ می‍باشد.
در راستای رقابت بین کوپه های لوکس بزرگ مانند مرسدس بنز S کلاس کوپه و لکسوس LC500 جدید، بی ام و نیز تصمیم به عرضه مجدد سری ۸ در دو نوع کوپه و کانورتیبل گرفته است که در رده ای بالاتر از سری ۶ کوپه جای می‍گیرد.
آنچه از تصاویر برمی‍آید سری ۸ دارای ابعادی بزرگ و قابل مقایسه با اصلی ترین رقیبش یعنی مرسدس S کلاس کوپه می‍باشد. در نمای کناری به خوبی مشخص است که سری ۸ از ارتفاع کمی برخوردار بوده و خطوط سقف با شیب ملایمی تا انتهای امتداد دارند تا خصوصیت یک کوپه را القا کنند.
ستون عقب کشیده که تقریبا تا لبه صندوق عقب امتداد یافته فرمی شبیه یک فست‍بک به سری ۸ داده است. پنجره ها نیز باریک می‍باشند که در جذابیت بی ام و موثر است. به رغم استتار صورت گرفته اما جلوپنجره کلیوی در جلو خودنمایی می‍کند که کشیده تر از سایر مدل های بی ام و نیز می‍باشد.
فرم اگزوزهای دوبل در عقب حاکی از آن است که خودروی پوشیده شده یک بی ام و سری ۸ می‍باشد اما آینه های جانبی مشکی رنگ این احتمال را مطرح می‍کند که شاید با نسخه M اسپرت بی ام و مواجه هستیم. چیزی مانند M760i ایکس درایو که اخیرا معرفی شده است.
در خصوص پیشرانه سری ۸ اطلاعات موثقی در دسترس نیست اما اگر بر پایه نسل فعلی سری ۷ و بر روی پلتفرم CLAR بی ام و سوار شده باشد می‍توان برای آن پیشرانه های ۳ لیتری توربو شش سیلندر، ۴٫۴ لیتری تویین توربو V8 و حتی بالاترین رده یعنی ۶٫۶ لیتری تویین توربوی V12 را متصور شد.
در حال حاضر بی ام و کوپه‍ای بزرگ تر از سری ۶ در خط تولید خود نداشته و سری ۸ می‍تواند این جایگاه را از آن خود کند. سال گذشته و پس از اقدام بی ام و به ثبت تجاری نامهای ۸۵۰، ۸۶۰ و M8 گزارش هایی مبنی بر بازگشت سری ۸ مطرح شد. اکنون سه ماه پس از آن گزارش ها شاهد اولین تصاویر جاسوسی این کوپه نیز هستیم.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک