به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، بزرگترین خودروساز فرانسوی یعنی رنو اولین گزینه ای بود که انگشت اتهام جدی متوجه آن شد. پس از آن فیات کرایسلر، مرسدس بنز، PSA، نیسان، فورد و اپل نیز به اقدامات غیرقانونی مشابه متهم شدند. اما به تازگی وبسایت اتونیوز گزارش داده است که اپل (و شاخه انگلیسی آن واکسهال) که مالکیت آن به تازگی از جنرال موتورز به پژو سیتروئن فرانسه منتقل شده از این اتهام تبرئه شده است.
اتونیوز افزوده است که پس از تحقیقات صورت گرفته سازمان های دولتی اعلام کردند هیچ مدارکی مبنی بر اثبات تقلب اپل وجود ندارد. پای اپل زمانی به ماجرای تقلب در آلایندگی محصولاتش باز شد که سازمان محیط زیست آلمان ادعا کرد نتایج کنترل آلایندگی در اپل زافیرا بازدهی کمتری نسبت به آماری دارد، که توسط سازنده اعلام شده است (مصرف ۲٫۷ لیتر در صد کیلومتر).
نکته جالب اینجاست که خود اپل به استفاده از نرم افزارهایی در این خصوص اعتراف کرده ولی مدعی شده بود این امر نه برای گمراه کردن نتایج آزمایش های آلایندگی بلکه به منظور حفاظت از موتور خودرو صورت گرفته است.
گروه فرانسوی PSA به تازگی با قراردادی به ارزش ۲٫۳ میلیارد دلار مالکیت برند اپل را در اختیار گرفته است و برخی منابع عقیده دارند سهم ۱۳ درصدی دولت فرانسه در پژو سیتروئن در تصمیم گرفته شده در خصوص تبرئه اپل بی تاثیر نیست.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک