به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، البته خودروسازان دلایل خوبی برای این کارشان دارند. مهمترین آنها افزایش ایمنی است که مستلزم استفاده از سازه های بزرگ تر و بدنه چند لایه و ضخیم تر می‍باشد. درب ها و سپرهای نازک در گذشته جای خود را به نمونه های حجیم و پف کرده داده اند. در داخل نیز فرمان های باریک با فرمان های بزرگ تر که ایربگ و انواع سوییچ ها و دکمه ها را در خود جای داده اند جایگزین شده اند.
در ادامه به بررسی نسل اول و آخرین نسل از چند مدل مشهور دنیای خودرو خواهیم پرداخت که می‍تواند برای خوانندگان جالب توجه باشد.
بی ام و سری ۳
چهل سال از تولید اولین نسل بی ام و سری ۳ می‍گذرد. ششمین نسل این بی ام و هنوز به جلوپنجره کلیوی شکل وفادار مانده است. نسل اول با کد E21 به تعلیق مک‍فرسون و ترمزهای دیسکی مجهز بود و از هندلینگ بالایی بهره می‍برد که این مورد اخیر کماکان در نسل ششم با کد F30 حفظ شده است.
البته تفاوت دو خودرو در داخل بسیار زیاد می‍باشد. در E21 کنسول وسط با ابعاد بزرگ به چشم میخورد که برای ایمنی بیشتر لبه های آن گرد شده است. اما نسل جدید از پکیج ایمنی شامل رصد نقاط کور، حفظ حرکت بین خطوط و … برخوردار است.
مینی
اولین نسل مینی ابعادی داشت که کاملا برازنده نامش بود. اما زمانی که بی ام و در سال ۲۰۰۰ مالک این برند شد، ابعاد آن در هر نسل رشد داشته است. طول آخرین نسل مینی به ۳۸۲۱ میلیمتر رسیده که نزدیک به ۱ متر بیشتر از نسل اول می‍باشد.
ضمنا نسل اول اتومبیلی ارزان و کم مصرف محسوب می‍شد که نسل فعلی هرچند از قیمت نسبتا بالایی با توجه به رقبای خود برخوردار است اما در مقایسه با دینامیک و هیجان رانندگی ارزش پرداخت آن را دارد.
رنو کلیو
شاید نسل فعلی کلیو سریع تر از نسل اول آن نباشد اما بسیار ایمن تر است. نسل اول کلیو که در فاصله سالهای ۱۹۹۱ تا ۹۷ تولید شد از مرکز یورو NCAP تنها موفق به کسب دو ستاره در خصوص ایمنی سرنشینان و یک ستاره برای ایمنی عابرین پیاده شد و عملا جزو اتومبیل های غیرایمن محسوب می‍شد.
اما نسل چهارم کلیو اکنون از این مرکز ۵ ستاره کامل در خصوص ایمنی دریافت کرده تا اگر در شتاب به پای نسل اول نمی‍رسد در ایمنی آن را در افق محو کند !
فولگس گلف
فولگس گلف تا نسل هفتم تقریبا وزن خود را در میزان ثابتی حفظ کرده بود. اما در نسل هفتم ناگهان شاهد اضافه وزن نزدیک به دو برابری بودیم که باز هم بحث پکیج های ایمنی اصلی ترین دلیل آن محسوب می‍شود.
اکنون در داخل به جای داشبورد پلاستیکی یه نمایشگر لمسی شیک ۵٫۸ اینچی را خواهیم دید. همچنین در مقابل نسخه دیزلی نسل اول که تعریف چندانی نداشت گلف TDI دیزلی اکنون از نظر مصرف سوخت یکی از بهترین ها در کلاس خود می‍باشد.
فیات ۵۰۰
اینکه چرا به این محصول فیات عنوان ۵۰۰ اطلاق شد به دلیل موتور ۵۰۰ سی سی دو سیلندر هوا خنکی بود که در نسل اول آن بکار گرفته شده بود. فیات ۵۰۰ را باید یکی از اولین اتومبیل های شهری صنعت خودرو دانست که نزدیک به ۶۰ سال از خروج اولین مدل آن از خط تولید می‍گذرد.
فیات ۵۰۰
اینکه چرا به این محصول فیات عنوان ۵۰۰ اطلاق شد به دلیل موتور ۵۰۰ سی سی دو سیلندر هوا خنکی بود که در نسل اول آن بکار گرفته شده بود. فیات ۵۰۰ را باید یکی از اولین اتومبیل های شهری صنعت خودرو دانست که نزدیک به ۶۰ سال از خروج اولین مدل آن از خط تولید می‍گذرد.
نسل فعلی با اینکه شباهت ظاهری به نسل اول را حفظ کرده اما بیش از نیم متر کشیده تر از آن می‍باشد. البته علاوه بر ویژگی های ظاهری، کم مصرف و به صرفه بودن در ترافیک شهری ویژگی دیگری است که فیات ۵۰۰ در نسل فعلی به آن وفادار مانده است.
نکته جالب دیگر این است که موتور ۱۳ اسبی نسل اول اصولا قادر به رساندن خودرو به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نبوده (حداکثر سرعت ۸۵ کیلومتر در ساعت) و بنابراین شتاب صفر تا صد برای آن معنی ندارد.

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک