به گزارش ایران پلاک به نقل از مهر ،رضا رحیمی از ورود اولین محموله قطعات برای تولید خودرو به انبارهای کارخانه ایران خودرو صحنه خبر داد.
وی افزود: روز گذشته بازدیدی از سایت خودروسازی صحنه صورت گرفت و از نزدیک مراحل و روند اجرایی این مجموعه مورد بازدید قرار گرفت.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری افزود: خوشبختانه عملیات اجرایی مجموعه طبق برنامه پیش می رود و امیدواریم در مهلت باقی مانده تا پایان فروردین ماه ۹۶ این پروژه به اتمام برسد و شاهد افتتاح و بهره برداری از آن باشیم.
این مدیر ارشد اقتصادی استان در ادامه از ورود اولین محموله قطعات برای تولید خودرو به انبارهای کارخانه ایران خودرو صحنه خبر داد و گفت: تسریع در پروسه اجرای پروژه مدیون تلاش ها و پی گیری های مستمر مدیر ارشد استان دکتر رازانی در ایام سفر ریاست جمهوری به استان کرمانشاه و پس از آن است.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تولیدات این مجموعه در مرحله اول از خودرو سمند به پارس (پرشیا) تغییر یافته و موتورهای TU۵ در انبارها وارد شده اند.
ایجاد خط تولید جدیدی خودرو در کرمانشاه
رحیمی در ادامه همچنین از دستور وزیر صنعت برای ایجاد خط تولید جدید خبر داد و اظهار داشت: با پیگیری های آقای دکتر رازانی، وزیر صنعت به مدیر عامل ایران خودرو کشور دستور داده اند تا حتما خط تولیدی خودروهای جدید را به کرمانشاه بیاورند.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری افزود: اگر این مهم محقق شود سایت خودروسازی کرمانشاه به لحاظ سطح از دیگر استان ها منجمله فارس، خراسان، آذربایجان و… متمایز خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه ارزش خودروسازی بیشتر به کارهای قطعه سازی، مجموعه سازی و کارهای تکمیلی است، عنوان کرد: مدیریت ارشد استان در تلاش است به جذب سرمایه گذاران با توجه به نزدیکی سایت به شهرک های صنعتی استان است و قیمت مناسب زمین در این شهرک ها بستر مناسبی را برای این زمینه فراهم کرده است.
وی ادامه داد: با توجه به پیگیری های مدیریت ارشد استان در سفر رییس جمهور به کرمانشاه ۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل زیر ساخت این شهرک ها اختصاص یافته و امیدواریم در آینده همانند استان های خراسان و آذربایجان شاهد توسعه و رونق فعالیتهای مرتبط با خودرو ساخت کرمانشاه باشیم.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک