به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، کارخانه تولیدی موتورهای دیزلی FAW با نام FAWDe که دارای چند سایت تولیدی موتور است، در‌حال‌حاضر از دو کارخانه تولیدی در شهر ووشی چین بهره می‌برد. برای ساخت یکی از این دو کارخانه با مساحتی معادل ۲۵۰ هزار متر مربع و حدود ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یوان (تقریبا ۱۰۰ میلیون تومان) هزینه شده است.
هدف از راه‌اندازی و تاسیس این کارخانه رسیدن به اهداف متعالی شرکت FAW مبنی بر امکانات پیشرفته و شرایط کاری مناسب بوده است. این شرکت یکی از برترین سایت‌های تولیدی خودروهای دیزلی در دنیا و البته چین محسوب می‌شود و ساختار آن مبتنی بر ساختار کارخانه‌های تولیدی با حداقل آلایندگی و حداکثر کیفیت بوده و ساخت این کارخانه براساس حفاظت از محیط زیست پایه‌ریزی شده است.
روزانه بیش از ۳۰۰ موتور در این کارخانه تولید می‌شود که تمام این موتورها مورد تست قرار می‌گیرند. خط ماشین‌کاری این کارخانه صد درصد اتوماتیک است و به وسیله ربات‌ها مدیریت می‌شود اما خط مونتاژ آن ۵۰ درصد رباتیک است و ۵۰ درصد آن با نیروی انسانی کار می‌کند. خط مونتاژ این کارخانه از تجهیزات الکترونیکی مختلفی بهره می‌برد و در این بخش کامپیوترهایی هم برای نصب قطعات مورد استفاده قرار می‌گیرند که بخش مهمی از خط تولید محسوب می‌شوند. در ادامه توضیحاتی در مورد کارخانه و نحوه فعالیت آن از نظرتان می‌گذرد.
تکنولوژی GROB آلمان
در کارخانه FAWDe با توجه به استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته، بیش‌تر تاسیسات به‌کار‌ رفته در تولید موتورها از کارخانه GROB آلمان تهیه و دیگر تجهیزات تولیدی هم از تولیدکنندگان برتر دنیا خریداری می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ماشین‌های مدل G700 آخرین و به‌روزترین ماشین‌آلات واردشده در این کارخانه هستند. آنچه در تولید موتور از اهمیت بسزایی برخوردار است، دقت بالا در برش‌کاری است و چنان‌چه برشکاری قطعات با کوچک‌ترین مشکلی روبه‌رو شود، قطعه دچار خوردگی می‌شود و کار خود را به درستی انجام نمی‌دهد.
موتور یک محصول زمانی مناسب محسوب می‌شود که از دقت بالا در زمان ساخت برخوردار باشد. از محصولات GROB به‌عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان ماشین‌های برشکاری با سطح تکنولوژی بسیار بالا در این کارخانه استفاده شده است که با دقت ۵ و ۱۰ میکرون توانایی انجام برشکاری را دارند و از دقت بالایی برخوردارند. از این رو تمام تجهیزات لازم برای انجام کامل پروسه تولید، در این کارخانه مهیاست.
سیستم‌های جابه‌جایی
سیستم‌های انتقال قطعاتی که در این کارخانه به کار برده شده است، بسیار کارآمدتر و البته گران‌تر از سیستم‌های سنتی هستند و از مزیت‌های خاص خودشان بهره می‌برند. جابه‌جایی بلوک سیلندر که معمولا قسمت سنگینی از موتور است، نیاز به نیروی بسیاری دارد.
به این منظور در FAWDe حتی برای برداشتن و انتقال این بلوک‌ها به جای نیروی انسانی از ماشین‌ها استفاده می‌شود. به وسیله این دستگاه به صورت اتوماتیک محل قرارگیری سیلندر به دقت جانمایی می‌شود. برخی ربات‌هایی که در این کارخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند چند کار را انجام دهند. ربات‌ها بلوک سیلندر را برمی‌گردانند و آن‌ها را برای نصب آماده می‌کنند.
این ربات‌ها همچنین گریس‌کاری در قسمت‌های مختلف را نیز برعهده دارند. میزان استفاده از گریس به اندازه‌ مورد نیاز توسط ماشین‌ها اندازه‌گیری می‌شود و برای این کار دستگاه‌های کنترل‌کننده بسیار دقیقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بخش دیگری از این کارخانه که متشکل از ۱۵ ماشین است، کارهای ایستگاه میانی روی بلوک سیلندر انجام می‌شود.
کنترل آلودگی و دما
یکی از الزامات کارخانه‌های تولید موتور این است که آلودگی محیط به‌طور ثابت تحت کنترل باشد، از این رو در تمام قسمت‌های کارخانه تهویه‌هایی در سقف تعبیه شده است که تمام گردوغبار را از فضای کارخانه دور و آلودگی محیط این کارخانه را کنترل می‌کند.
همچنین در کارخانه‌های تولیدی موتور، دما هم باید کنترل شود و در محدوده ۲۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر قرار گیرد که مسئولیت انجام این کار هم برعهده سیستم‌های تهویه هواست.
از سوی دیگر برای این‌که در مصرف انرژی صرفه‌جویی و آرمان‌های کارخانه محقق شود، سیستم تهویه هوای این کارخانه نسبت به مدل‌های سنتی، ۲۵ درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند. دودی که حاصل تست موتورهاست تا ۹۰ درصد تصفیه می‌شود. این عملکرد جزو استانداردهای کارخانه‌هایی است که سازگار با محیط‌زیست هستند.
تست همزمان با تولید
در خط مونتاژ موتورهای ۱۱ لیتری این کارخانه تمام ماشین‌های مورد استفاده از تولیدکنندگان مطرح دنیا وارد شده‌اند و در این بخش از ربات‌هایی استفاده شده تا حداکثر دقت در تولید قطعات مورد نیاز رعایت شود. در بخش دیگری از کارخانه موتورسازی FAWDe تست نشت نیز روی سیلندرها انجام می‌شود.
این مساله باید به قدری با دقت انجام شود تا امکان روغن‌ریزی در موتورها بررسی شود. از این رو امکان نشت در موتورهای تولیدشده در این کارخانه نزدیک به صفر است که هزینه مشتریان را کاهش می‌دهد.
در بخش دیگری از پروسه تولید، عملکرد دنده‌ها با یکدیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد و هر گونه نشت در داخل سیلندر و بین قطعات توسط ماشین‌ها مشخص می‌شود. در قسمت بعدی بخش جلویی موتور بررسی می‌شود و بعد از آن موتورها به محل تست فرستاده می‌شوند و پیش از آن‌که وارد پروسه بعدی شوند، مورد تست قرار می‌گیرند و اطمینان حاصل می‌شود که موتور مطابق استانداردهای تعریف‌شده کار می‌کند.
هنگام تست موتورها، اگر رنگ قسمت بالایی قرمز باشد نشان‌دهنده مصرف پایین روغن است که روغن این موتورها هر صدهزار کیلومتر عوض می‌شوند. همچنین رنگ سیاه نشان‌دهنده موتورهایی است که هر ۲۰ هزار کیلومتر عوض می‌شوند.
در این بخش عملکرد موتور به صورت صددرصد مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. در بخش دیگری روی موتورها تست سرد انجام می‌شود. به این معنا که تست‌هایی در این بخش انجام می‌شود که نیاز به خاموش بودن موتور دارند.
این روش نسبت به روش سنتی که موتور را روشن می‌کردند، مصرف روغن و سوخت را کاهش می‌دهد و آلودگی کمتری ایجاد می‌کند. موتورهایی که تست‌های لازم را پاس می‌کنند توسط ربات‌ها به قسمت رنگ منتقل می‌شوند.
رنگ موتورها در محفظه مخصوص رنگ و به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. رنگ‌کاری به صورت ED انجام می‌شود که در حال حاضر مطمئن‌ترین روش در رنگ‌کاری به حساب می‌آید. در این روش ثبات رنگ روی سطوح تضمین‌شده است.
سیستم تماس
در این کارخانه بخشی به عنوان سیستم تماس در نظر گرفته شده که اطلاع‌رسانی از بخش‌های مختلف را انجام می‌دهد و علاوه بر اطلاع‌رسانی، نظارت بر صحت در انجام کارها را برعهده دارد.
در فضای این کارخانه دو نمایشگر بزرگ وجود دارد که روند کاری هر قسمت را به تفکیک نشان می‌دهد و می‌توان مسیر کار و ماشین‌کاری روی هر قطعه را در این نمایشگرها مشاهده کرد.
چند ناظر از طریق این نمایشگرها به دقت روند کار ماشین‌آلات را بررسی و کنترل می‌کنند. این کارخانه از یک ایستگاه برخوردار است که در واقع اطلاعات ماشین‌کاری در آنجا جمع‌آوری و بررسی می‌شود.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک