به گزارش ایران پلاک ، با اینکه تصاویر هوندا سیویک تایپ R (هرچند با کیفیت پایین) در روزهای گذشته انتشار یافته بود، اما اکنون در روزهای باقیمانده تا نمایشگاه ژنو هوندا بطور رسمی جزییات و تصاویر بیشتری از این هاچ بک تند تیز خود را به نمایش گذاشته است.
سیویک تایپ R که فقط در فرم هاچ بک ارائه می‍شود برای اولین بار در بهار آینده در بازار آمریکای شمالی نیز عرضه خواهد شد. قلب تپنده آن عبارت است از پیشرانه ۲ لیتری چهار سیلندر توربو که ۳۰۶ اسب بخار و ۲۹۵ فوت پوند گشتاور داشته و به سیستم زمانبندی سوپاپ ها موسوم به VTEC نیز مجهز می‍باشد. انتقال نیرو به چرخ ها به عهده یک گیربکس ۶ دنده دستی می‍باشد که به تطبیق دهنده خودکار دور موتور در دنده معکوس مجهز است.
تایپ R برای تعادل بیشتر در سرعت های بالا و هندلینگ بهتر به سیستم تعلیقی مجهز شده که بطور کامل نسبت به نمونه استاندارد تغییر کرده است. کمک فنرها و فنرها مجددا تنظیم شده و ارتفاع آنها کاهش یافته است.
فرمان از نوع برقی و با ضریب فرمان متغیر می‍باشد. وظیفه متوقف کردن قدرتمندترین نسخه سیویک به عهده ترمزهای برمبو با دیسک های ۱۳٫۸ اینچی در جلو و ۱۲ اینچی در عقب می‍باشد. رینگ های ۲۰ اینچی آلیاژی توسط تایرهای تابستانی با کارایی بالا در بر گرفته شده است.
با وجود تمام قطعات و تجهیزاتی که به تایپ R اضافه شده اما وزن آن نسبت به سیویک هاچ بک استاندارد، ۳۵ پوند کاهش یافته که کاپوت آلومینیومی در این زمینه تاثیر زیادی داشته است.
سه حالت رانندگی کامفورت، اسپرت و +R برای این سیویک در نظر گرفته شده که تنظیمات فرمان، گاز، تعلیق، گیربکس و سیستم کنترل پایداری با توجه به انتخاب صورت گرفته تغییر می‍کند.
امکانات و تجهیزات رفاهی تایپ R همانند نسخه تورینگ می‍باشد که درحال حاضر بالاترین تیپ ارائه شده در بازار آمریکا است. شاخص ترین این موارد عبارتند از نمایشگر لمسی ۷ اینچی، رهیاب، اتصال به گوشی از طریق اندروید اتو و اپل کارپلی، سیستم صوتی حرفه ای با ۱۲ بلندگو و ۵۴۰ وات توان خروجی، چراغ های جلوی LED، صندلی های اسپرت، فرمان چرمی و البته نشان تایپ R بر روی کنسول وسط.
به جز پیشرانه سیویک تایپ R که در کارخانجات هوندا در اوهایو آمریکا تولید میشود، ساخت بقیه بخش ها و مونتاژ نهایی آن در تاسیسات این خودروساز در انگلستان صورت خواهد گرفت. قیمت این رقیب جدی فولکس گلف R، سوبارو WRX STI و فورد فوکوس RS در حدود ۳۰ هزار دلار تخمین زده می‍شود.


منبع:دنیای خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک