به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، با نزدیک شدن به نمایشگاه ژنو بازار رونمایی و معرفی اتومبیل های کانسپت نیز داغ شده است و خودروسازهای کوچک نیز از این قافله عقب نمانده اند.
TS1 GT یک سوپراسپرت با بدنه فیبرکربنی، دیفرانسیل عقب، موتور وسط و دو نفره است که با اتکا به موتور ۵٫۸ لیتری V8 تویین توربوی خود قادر به تولید ۱۱۶۳ اسب بخار قدرت می‍باشد.
به لطف یک گیربکس پیشرفته با چرخ دنده های هلیکال، توان تولیدی ظرف ۴۰ میلی‍ثانیه به چرخ های عقب منتقل شده و حداکثر سرعت این سوپراسپرت را به بیش از ۴۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد رساند.
این اتومبیل در واقع نمونه بازطراحی شده ST1 می‍باشد که پیش از آغاز مسابقات لمانز سال ۲۰۰۹ توسط زنوو تولید شده بود. البته نایجل گوردون، مدیر تجاری شرکت زنوو و کارشناس سوپراسپرت ها اعتقاد دارد TS1 یک محصول کاملا جدید از این خودروساز می‍باشد.
وی که سابقه فعالیت در شرکت هایی مانند مک‍لارن، لامبورگینی و لوتوس را دارد در این باره می‍گوید: « ما یک شرکت جدید در دانمارک تاسیس کرده ایم و TS1 را باید محصولی دانست که مانند ققنوس از خاکسترهای مدل قبلی سر برآورده است.
سیستم کنترل کشش بکار رفته در آن می‍تواند انقلابی در این زمینه ایجاد کند. به زودی جزییات مربوط به تولید و تحویل این محصول با توجه به نیازهای مشتریان در اروپا، آمریکا و انگلیس اعلام خواهد شد.»
مدیران این شرکت اعلام کرده اند کار بر روی نمونه هیبریدی این سوپراسپرت نیز آغاز شده است. TS1 GT که طراحی آن تحت سرپرستی پیتر استیونس، طراح مک‍لارن F1 انجام شده قیمتی نزدیک به ۱ میلیون پوند داشته و در نمایشگاه ژنو در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک