به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو, مرکز لجستیک شرکت FAW واقع در شهر چنگدوی چین این روزها شاهد برگزاری نمایشگاه خودروهای کار و تجاری این شرکت برای عموم علاقه‌مندان است. در این نمایشگاه ۲۲ مدل از خودروهای باری و تجاری فاو از وانت‌پیکاپ و کامیونت گرفته تا کامیون و کشنده به نمایش در آمده است.
شرکت FAW با این نمایشگاه نشان داد که ظرفیت تولید در تمام سگمنت‌ها از وانت تا کامیون‌های سنگین و کشنده‌ها را دارد.
کشنده J6
کشنده J6 که از سال ۲۰۱۴ با طراحی مان ارائه می‌شد با یک فیس‌لیفت جدید در سال ۲۰۱۶ به بازار آمد. این مدل طراحی به‌روزی دارد که توسط ایتالیایی‌ها انجام شده است. فاو روی این محصول توان ۵۰۰ اسب بخار و بیشتر را در نظر گرفته است.
همچنین این شرکت استاندارد آلایندگی تا یورو۵ را برای این محصول اعمال کرده است. شرکت سیباموتور نیز قرار است نمونه ۲۰۱۶ این محصول را در سال آینده وارد بازار ایران کند.
وانت دوکابین جدید
فاو در این نمایشگاه وانت دوکابین جدید خود را با موتور ایسوزو به نمایش گذاشته است. این محصول توانایی حمل تا ۳ تن بار را دارد. از این رو توانسته بسیار قدرتمند ظاهر شود.
اژدهای چینی
FAW در سال ۲۰۰۸، ۱٫۵ میلیون وسیله نقلیه تولید و در سال ۲۰۰۹ لقب بزرگ‌ترین شرکت ماشین‌آلات و دومین خودروساز بزرگ چین را از آن خود کرد.
این شرکت با فروش ۲٫۵میلیون خودرو در سال ۲۰۱۰ توانست به بزرگ‌ترین سازنده وسایل نقلیه در چین تبدیل شود و یکی از محصولات این شرکت FAW Xiali به عنوان پرفروش‌ترین خودروی سال چین معرفی شد.
تولید ۲٫۶ میلیون دستگاه نقلیه در سال ۲۰۱۱ از لحاظ میزان خروجی توانست جایگاه سوم را میان شرکت‌های چینی به دست بیاورد. در حالی که این خودروسازی تلاش می‌کرد تا جایگاه سوم را حفظ کند اما در سال ۲۰۱۲ میزان تولید خودروهای سنگین این شرکت به ۲٫۳ کاهش یافت، از این رو خودروهای مسافری ۶۴ درصد میزان تولیدات این شرکت را در برگرفت.
این شرکت محصولات خود را حداقل تحت ۱۰ برند مختلف از قبیل بسترن، دار‌یو، هایما و هونگ QI به فروش می‌رساند و شرکای خارجی آن تا به امروز شامل آئودی، جنرال‌موتورز، مزدا، تویوتا و فولکس‌واگن می‌شود.
FAW را بیشتر بشناسیم
دفتر اصلی FAW در چانگ‌چون چین واقع شده است. فعالیت اصلی این شرکت تولید اتوبوس و کامیون‌های سنگین، نیمه‌سنگین و سبک و قطعات خودروست.
فاو در سال ۱۹۵۸ که از خودروی مسافری Hong QI پرده‌برداری کرد (که برای مصرف داخلی کشورش تولید کرده بود)، به عنوان اولین خودروساز چینی شناخته شد.
این شرکت یکی از چهار شرکت خودروساز بزرگ چین درکنار «چانگان‌موتورز»، «دانگ‌فنگ‌موتور» و «سایک موتور» به حساب می‌آید و در این میان توانسته با تولید ۲٫۷میلیون وسیله نقلیه جایگاه سوم را به خود اختصاص دهد.
فاو شامل چهار شرکت تجاری عمومی می‌شود: کارخانه خودروی فاو، تیان‌جین فاو و شرکت قطعات خودروی چانگ‌چون FAWAY.
آغاز تولید با پلت‌فرم روسی
خودروسازی FAW) First Automobile Works) در سال ۱۹۵۳ (اولین سال از طرح پنج‌ساله) کار خودش را شروع کرد، اگرچه این کارخانه تا سال ۱۹۵۶ غیر از تولید کامیون ۴تنی JIE فنگ CA-10 (تولیدشده برپایه SIZ-150 روسیه) هیچ تولیدی نداشت.
در سال‌های اول شروع به کار، شرکت «سوویت راشا» خدماتی را شامل حمایت‌های فنی، ابزار و ماشین‌آلات به FAW ارائه می‌کرد. پیش از آغاز به کار این کارخانه، ۳۹ کارمند چینی FAW به استالین فرستاده شدند تا دستورالعمل تولید کامیون‌ را آموزش ببینند.
این عملیات در سوویت‌مولد روسیه انجام می‌شد و روسیه با انتخاب چانگ‌چون به عنوان محلی برای اولین مرکز کارخانه خودروسازی FAW به آن رسمیت بخشید.
همکاری با بزرگان
به تبع آن که این شرکت در همکاری با شرکت‌های غربی یکی از چهار شرکت بزرگ چین محسوب می‌شد، در اوایل سال ۱۹۹۰ توانست همکاری (جوینت‌ونچر) خود را با فولکس‌واگن آغاز کند و از این رو به عنوان دومین شرکت چینی در برقراری همکاری با شرکای خارجی شناخته شد.
جایگاه اول این رده‌بندی در سال ۱۹۸۴ به SAIC (یکی دیگر از شرکای فولکس‌واگن) تعلق گرفته بود. فولکس‌واگن اولین شریک خارجی FAW به حساب می‌آید و توانست در سپتامبر ۲۰۰۲، ۵۰ درصد از بخش Tianjin Automotive Xiali را به خود اختصاص دهد و نام آن را به FAW Tianjin تغییر داد.
در پی آن همکاری خود را تویوتا نیز قطع کرد، در سال ۲۰۰۹ با جنرال‌موتورز وارد همکاری شد و این همکاری با شرکت‌های دیگری نیز ادامه پیدا کرد.
کامیونت ۸ تن ۴*۴
سیباموتور اعلام کرده است کامیونت ۸ تن ۴*۴ را حتما برای ورود به بازار ایران بررسی خواهد کرد. این محصول برای یک‌سری از کاربری‌های خاص مثل راهسازی و پروژه‌های عمرانی مناسب خواهد بود.
این کامیونت به دلیل ۴*۴ بودن، تقریبا منحصر به فرد است، چراکه کامیونت‌های ۴*۴ در کشور ما مصرف عمومی ندارد. این محصول جدا از نمونه ۸ تنی قرار است سال آینده به بازار ایران عرضه شود.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک