به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، صنعت خودرو در ترکیه نقش مهمی در بخش تولید و به‌طور کلی اقتصاد ترکیه ایفا می‌کند. شرکت‌های فعال در بخش خودرو ترکیه به‌طور عمده در منطقه مرمره واقع شده است.
صنعت خودروی ترکیه از سال ۱۹۶۰ با تولید تراکتور و برخی ماشین‌های آمریکایی و اتوبوس و کامیون کارش را آغاز کرد. در سال ۱۹۷۱ تولید فیات و رنو در شهر بورسا و در سال ۱۹۹۴ نیز تولید هیوندای، هوندا و تویوتا آغاز شد.
در حال‌حاضر تولید خودرو در ترکیه تحت‌لیسانس شرکت‌های خارجی است و این کشور خودرویی با برند و نشان ترک تولید نکرده‌ است. به نظر می‌رسد سیاست اصلی این کشور هم همین است که از صنعت خودرو فقط به مونتاژ خودروهای خارجی بسنده کرده است.
یعنی سیاست و راهبرد اصلی کشور ترکیه در حال‌حاضر خودروساز شدن نیست، بلکه هدف این کشور ساختن اقتصادی قوی با تولید و صادرات محصولات خودروسازانی مانند فورد و فیات است که بخش بزرگی از بازار خودروی ترکیه را هم در اختیار دارند. ضمن اینکه ترکیه بیشتر از اینکه به فکر خودروساز شدن باشد، در فکر افزایش اشتغال در سایه تولید خودرو است.
در همین زمینه حسن کریمی‌سنجری، کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه هدف ترکیه صادرات خودرو و قطعه و به‌تبع افزایش درآمد سرانه ملی است، به روزنامه «دنیای خودرو» می‌گوید: «هر کشور متناسب با مزیت‌ها و ظرفیت‌های موجود در صنعت و بازار خودروی خود، هدف توسعه را مشخص کرده است.»
وی می‌افزاید: «مثلا ترکیه در راهبرد تک‌خطی، اتصال به «زنجیره جهانی ارزش خودرو» از طریق مشارکت با طرف‌های خارجی و نفوذ در بازارهای هدف این شرکت‌ها و درنتیجه ارزآوری برای اقتصاد از طریق صادرات خودرو و قطعه را به‌عنوان عالی‌ترین هدف دیده است. »
سنجری نتیجه این اقدام و سیاست ترکیه را افزایش سرانه ملی و ایجاد اشتغال می‌داند و می‌گوید: «در چنین راهبردی اهمیت افزایش «درآمد سرانه ملی» علاوه‌بر ایجاد اشتغال، دو هدف پایه هستند که از طریق توسعه صنعت خودرو دنبال می‌شوند. تمام سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌های تدوین‌شده این کشور در دو، سه دهه اخیر براساس دستیابی به این هدف بوده است.استراتژی اصلی صنعت خودرو در ترکیه داخلی‌سازی محصولات است.»
یکی از اصلی‌ترین دلایل رشد صنعت قطعه‌سازی در ترکیه همین مساله است. آنها معتقدند تولید محصولات با داخلی‌سازی زیر ۷۰درصد برایشان صرفه اقتصادی ندارد.
همین سیاست‌ها باعث شد این کشور به زنجیره جهانی تامین قطعات و خودرو بپیوندد و سالانه بیش از ۵ میلیارد دلار صادرات خودرو و قطعه داشته باشد.
ضمن اینکه بازار خودرو در این کشور رقابتی و آزاد است. تعرفه واردات خودرو از اتحادیه اروپا صفر و همچنین تعرفه واردات از خارج از اتحادیه اروپا چیزی در حدود ۱۰ درصد است. البته مالیات برای خودروهای وارداتی و داخلی ۶۰ تا ۷۰ درصد است.
در سال ۲۰۱۲، ترکیه بیش از یک‌میلیون وسایل‌نقلیه موتوری تولید کرده است. با مجموعه‌ای از ماشین‌سازان و تامین‌کنندگان قطعات، بخش خودروی ترکیه به بخش جدایی‌ناپذیر از شبکه جهانی از پایگاه‌های تولید تبدیل شده است و میزان صادرات نزدیک به ۲۰ میلیارد ارزش وسایل نقلیه موتوری و قطعات تولیدکنندگان جهانی تولید خودرو شامل فیات، توفاش، اویاک-رنو، هیوندای، تویوتا، هوندا و فورد است.
در سال ۲۰۱۶ اما این کشور با رشد ۹درصدی نسبت به سال قبل به تولید یک‌میلیون و ۴۸۶هزار دستگاه خودرو دست یافت. نکته اصلی اما صادرات بیش از ۷۰درصدی وسایل نقلیه تولیدی در این کشور است.
یعنی از هر صد وسیله نقلیه تولیدی، ۷۷ دستگاه آن به خارج از ترکیه صادر شده است و رشدی ۲۳ درصدی را نشان می‌دهد که این موضوع نشان از رویکرد متفاوت به این صنعت در ترکیه دارد.
یکی از شرکت‌های خودروسازی که حضوری قدرتمند در ترکیه دارد، شرکت توفاش است که خودروهای فیات را مونتاژ می‌کند. این شرکت ۱۲ درصد بازار ترکیه را در اختیار دارد.
توفاش در سال گذشته ۳۸۳ هزار دستگاه خودرو تولید کرده، یعنی از هر ۴ دستگاه خودروی تولید‌شده در ترکیه یکی از آن‌ها متعلق به شرکت توفاش است.
خودروسازان جهانی مانند تویوتا و فورد نیز به‌دلیل موقعیت منطقه‌ای و ژئوپلتیک کشور ترکیه و همچنین وجود نیروی کار ارزان و بسته‌های تشویقی که برای سرمایه‌گذاری در این کشور در نظر گرفته می‌شود، در این کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اند به‌طوری که بسیاری از خودروهای فورد تولیدشده در ترکیه وارد بازار اروپا می‌شوند و این کشور به پایگاه اصلی فورد برای فروش به اروپا تبدیل شده است.
از دلایل دیگر جذابیت کشور ترکیه برای خودروسازان مطرح جهانی نوع واگذاری کارخانه‌ها و سرمایه‌گذاری است. به‌طوری که معمولا بیش از ۵۰درصد از سهام به شرکت‌های خارجی تعلق دارد و دولت ترکیه در اداره این خودروسازان دخالتی ندارد.
مشوق‌های اقتصادی برای سرما‌یه‌گذاری باعث افزایش میزان تولید و صادرات خودرو در این کشور در سال‌های اخیر شده است. این درحالی است که ترکیه در مقایسه با ایران در سال‌های اخیر با مشکلات سیاسی، اقتصادی و بحث تحریم‌ها رو‌به‌رو نبوده و جذب سرمایه‌گذار برای این کشور به راحتی انجام شده است.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک