به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو,درباره برنامه‌های آتی دو برند دی‌اس و میتسوبیشی برای بازار ایران به ما بگویید.
دنیا در حال تغییر است و به این ترتیب شرکت‌های دی‌اس و میتسوبیشی علاقه‌مند به فروش رسمی محصولات خود در کشور ایران هستند.
دو برند کهه تفاوت‌های عمده‌ای در اهداف خود دارند، دی‌اس برندی تازه‌تاسیس است که استقبال از آن در نمایشگاه خودرو تهران ما را بسیار هیجان‌زده کرد و برای ما جالب بود. اما میتسوبیشی برندی شناخته شده در ایران محسوب می‌شود که برای سال‌ها در بازار ایران خود را اثبات کرده است.
دی‌اس چه چیز متفاوتی دارد؟
دی‌اس برندی است که در سال ۲۰۱۴ جدایی خود را از سیتروئن اعلام کرد، اما نام دی‌اس به سال ۱۹۵۵ برمی‌گردد، وقتی مدل دی‌اس۹۰ معرفی و به‌عنوان یک ماشین سمبلیک در تاریخ ثبت شد.خودروهای این برند اغلب دارای کیفیت بالاتری نسبت به دیگر برندها هستند و مهندسان دی‌اس زمان زیادی را صرف کردند تا محیط داخل ماشین، بسیار خاص طراحی شود. این مساله وقتی اهمیت پیدا می‌کند که در ترافیک شهری چون تهران متوقف شده‌اید و تمام چیزی که می‌بینید، نمای داخل اتاق خودروی‌تان است.
برند دی‌اس را برندی آینده‌نگر می‌دانند. برنامه‌های دی‌اس برای تکنولوژی هیبرید و تمام‌برقی چیست؟
مهم‌ترین مساله در این زمینه، پشتیبانی از این خودرو از نظر تامین انرژی است. بنابراین ما باید از وجود مکان‌های شارژ کافی برای محصولات‌مان مطمئن شویم. مساله دیگر قیمت تمام‌شده این محصولات است که برای اتومبیل‌های هیبرید و الکترونیکی گران‌تر از دیگر انواع خودرو خواهد بود. اما با این حال، بازه پنج‌ ساله‌ای را برای عملی کردن این موضوع در نظر گرفته‌ایم که بسیار زودتر از دیگر شرکت‌ها خواهد بود.
آیا به نظر شما مردم ایران قدرت خرید این محصولات را خواهند داشت؟
بگذارید بار دیگر این مساله را روشن کنم که محصولات دی‌اس کیفیت بالاتری از نظر مواد مورد استفاده شده به نسبت دیگر برندها دارا هستند و قرار نیست که همه افراد یک جامعه قادر به خرید آنها باشند.
یکی از اتومبیل‌هایی که در این نمایشگاه از آن برای اولین بار رونمایی کردیم، دی‌اس۳ بود که با قیمت ۱۳۷ میلیون تومان عرضه می‌شود و در تهران می‌تواند بسیار کاربردی باشد. خودرویی که تمام مواد و کیفیت به‌کار برده شده در آن همان چیزی است که در مدل دی‌اس۵ و دی‌اس۶ موجود است.
رقابت بین شما و رقبای فرانسوی نظیر رنو در ایران چگونه خواهد بود؟
در ابتدا بهتر است عنوان کنم که شرکت دی‌اس از جریان اتومبیل‌های فرانسوی خارج و تبدیل به برندی غیرقابل مقایسه با آنها شده است. بنابر‌این اگر بخواهیم صادق باشیم، باید بگوییم که مشتریان رنو قشر متفاوتی از مردم به نسبت خریداران دی‌اس هستند، به‌طوری‌که برای این قشر حتی برنامه‌ریزی هم انجام نمی‌دهیم. حضور ما در بازار ایران به گونه‌ای خواهد بود که اتومبیل بعدی مشتریان این بازه قیمتی، دی‌اس باشد.
در خودروهای دی‌اس از چه تکنولوژی‌هایی به‌عنوان یک ماشین هوشمند استفاده شده است؟
در حال حاضر اتومبیل‌های دی‌اس با بهره‌مندی از صفحات لمسی می‌توانند با محصولات اپل، اندروید و مایکروسافت همگام شوند و امکانات نرم‌افزاری رایج روی آنها قابل استفاده است.
اما تکنولوژی‌های دیگری نیز مانند ترمزهای شهری، لامپ‌های روشنایی تنظیم‌پذیر برای رانندگان مقابل و هر آن‌چه در خودروهای برتر از آن سراغ دارید، در دی‌اس نیز موجود هستند.
به‌طور مثال یکی از امکانات جالب روی محصولات ما، تشخیص خواب‌آلودگی راننده است که توسط آن به راننده هشدارهایی روی فرمان به‌صورت فیزیکی داده می‌شود. اگر راننده باز هم توجه نکرد، اتومبیل به‌صورت خودکار به کنار جاده متمایل می‌شود. باید بگویم چیزی که مشخص است، سرعت بیشتر روند پیشرفت دی‌اس نسبت به دیگر خودروسازان است.
بـرویــم سـراغ میتسوبیشی، برنامه این برند برای بازار ایران چیست و چه مدل‌های دیگری از این شرکت در آینده به بازار ایران خواهند آمد؟
در حال حاضر ما ASX را داریم که اتومبیلی در رده‌ شاسی‌بلندهای کوچک است. اتومبیلی که بازه‌ بزرگی از کاربردهای یک وسیله نقلیه را به مشتریان ارائه می‌دهد و انتظار می‌رود استقبال بسیار خوبی از ظاهر جدید آن شود.
در طرف دیگر میتسوبیشی اوتلندر با آخرین به‌روزرسانی تجهیزات قرار دارد که خودروی بزرگ‌تری است و تمام توانایی‌های یک شاسی‌بلند کامل را در اختیار شما قرار می‌دهد.
میتسوبیشی میراژ نیز خودروی محبوبی برای جوانان و ساکنان شهرهای شلوغ است که بدون شک فروش خوبی را از آن با قیمت حدود ۸۵ میلیون تومان خواهیم داشت.
اما لنسر اتومبیلی است که نام خوبی در حافظه بازار گذاشته است و در حافظه مردم جلوه خوبی دارد. علاوه بر اینکه برخی خریداران، به قصد خرید فرمان‌پذیری فوق‌العاده‌ای که مشابه آن‌ را در Evolution دیده‌اند، اقدام به انتخاب آن می‌کنند.
همچنین در شش ماه دوم سال از اتومبیل شاسی‌بلندی رونمایی خواهیم کرد که در حال حاضر دارای کد، به‌عنوان نام است و در مرحله‌ مفهومی قرار دارد.
تنها چیزی که در مورد این اتومبیل می‌توانم عنوان کنم این است که بازار ایران برخلاف زمان‌های گذشته، بسیار زودتر این اتومبیل را به خود خواهد دید، به‌صورتی که قطعا در بازار آسیا زودتر از دیگر بازارها به فروش گذاشته خواهد شد.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک