به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، تامین نقدینگی یکی از مسائل بسیار مهم و اصلی برای شرکت‌های خودروساز است. خودروسازان در سال‌های پیش متوسل و نیازمند شبکه مالی و بانک‌ها بودند.با کاهش هرچه‌ بیشتر و روزافزون منابع بانک‌ها، خودروسازان مجبور به استفاده از راه‌های دیگر برای کسب نقدینگی شدند.
خودروسازان با چالش تامین مالی گران رو‌به‌رو هستند. وام‌هایی با سود ۲۰ تا ۲۵ درصد برای بخش‌هایی که چرخ تولید و ایجاد اشتغال را برعهده دارند، بسیار بزرگ هستند و درنهایت مصرف‌کنندگان باید بار اضافی این تامین مالی گران را به دوش بکشند.
شبکه مالی و بانکی کشور چیزی در حدود ۲۲ تا ۲۳ درصد سود بابت تسهیلاتی که در اختیار خودروسازان قرار می‌دهد، دریافت و همچنین چیزی در حدود ۶ درصد هم بابت تاخیر در پرداخت به عنوان جریمه دریافت می‌کند.
این موارد باعث می‌شود خودروسازان برای رهایی از این نرخ سود بالا به راه‌ها و روش‌های دیگر روی آورند. تامین مالی از طریق فروش اموال مازاد و همچنین پیش‌فروش خودرو از راه‌های دیگر خودروسازان برای کسب نقدینگی است.
اما یکی از روش‌هایی که از سوی شرکت سایپا مورد استفاده قرار گرفته، انتشار اوراق مرابحه و همچنین عرضه خودرو در بورس کالاست.
در همین زمینه مهدی جمالی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در گفت‌و‌گو با روزنامه «دنیای خودرو» درخصوص راه‌های جدید تامین سرمایه و نقدینگی و همچنین اوراق مرابحه‌ای که این شرکت برای جذب سرمایه‌ منتشر کرد، می‌گوید: «وضعیت شبکه بانکی به دلایل مختلفی هم از نظر ریالی تحت فشار است و هم اینکه شرکت‌های خودروساز ازجمله مجموعه سایپا در تامین مالی از شبکه بانکی با مشکلات بسیاری مواجه هستند.»
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه «سال گذشته روش‌های خوب و مناسبی را در جهت تامین مالی و کسب نقدینگی مورد نیاز در پیش گرفتیم و توانستیم افزایش سرمایه بسیار خوبی را در مجموعه سایپا داشته باشیم»، اظهار کرد: «در این زمینه روش نوینی تحت عنوان اتوخدمت طراحی کردیم. به این صورت از سرمایه‌های مستقیم مردم در تولید استفاده شد.»
مهدی جمالی همچنین درخصوص اوراق مرابحه منتشرشده از سوی این شرکت نیز گفت: «امسال توانستیم به‌میزان ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مرابحه منتشر کنیم که گام جدید و نوینی در جذب سرمایه و نقدینگی برای گروه خودروسازی سایپا بود. همچنین پیش‌بینی ما این است تا آخر امسال مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق صکوک جدید منتشر کنیم.»
همچنین جمالی از عرضه خودروی سراتو در بورس کالا خبر داد و اظهار کرد: «با بازار بورس کالا مذاکراتی انجام داده‌ایم و پیش‌بینی ما از این مذاکرات این است که بتوانیم خودروی سراتو را در بورس کالا عرضه کنیم.»
این درحالی است که پیش از این صحبت از فروش خودروی پراید در بورس کالا بود اما از آنجایی که این خودرو توسط شورای رقابت قیمت‌گذاری می‌شود و امکان کشف قیمت در بازار بورس کالا را نداشت، عرضه آن با مشکل مواجه شد. اما برای خودروی سراتو به دلیل اینکه این خودرو توسط شورای رقابت قیمت‌گذاری نمی‌شود، موضوع فرق دارد و به نظر می‌رسد برای عرضه آن در بورس مشکلی وجود نداشته باشد.
بورس کالا نیز به‌تازگی امیدنامه‌ای منتشر کرده که گویای پذیرش سراتو در بورس کالاست. براساس این گزارش بورس کالا و گروه سایپا به تفاهم‌هایی رسیدند تا خودروهایی را که مشمول قیمت‌گذاری نمی‌شود، بتوانند از طریق اوراق سلف موازی تامین مالی کنند.
در این امیدنامه آمده است درخواست پذیرش کالای خودروی سراتو تولیدی شرکت سایپا و از طریق شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان در تاریخ ۲۵ دی‌ماه سال ۱۳۹۵ به شرکت بورس کالای ایران ارائه شد و در نودمین جلسه هیات پذیرش بورس کالای ایران در تاریخ ۱۹ ‌اسفندماه سال ۱۳۹۵ مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفته و پذیرش آن به تصویب رسیده است.
راه‌های جدیدی که گروه خودروسازی سایپا برای تامین نقدینگی خود در پیش گرفت، مورد استقبال بسیاری از کارشناسان قرار گرفته است. ضمن اینکه محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز به خودروسازان توصیه کرده است به فکر راه‌های جدید در کسب نقدینگی باشند و از شبکه مالی و بانکی کشور که دچار مشکلات فراوانی هستند، انتظار دریافت تسهیلات نداشته باشند.
انتشار اوراق مرابحه و انواع صکوک و همچنین فروش خودرو از طریق بورس کالا ازجمله کارهایی است که به عقیده کارشناسان باید خیلی پیش از این‌ها انجام می‌شد.
در این زمینه کامران ندری، اقتصاددان با بیان اینکه اقدام سایپا در انتشار اوراق مرابحه بسیار مبارک و پسندیده است، به روزنامه «دنیای خودرو» می‌گوید: «در بازار سرمایه کمتر شاهد انتشار اوراق کوتاه‌مدت به‌منظور تامین مالی بوده‌ایم. شرکت‌ها معمولا نیازهای مالی خودشان را از طریق نظام بانکی تامین می‌کنند. فروش و انتشار ۵هزار میلیارد ریال اوراق مرابحه از سوی شرکت سایپا اقدام بسیار مبارک و پسندیده‌ای است.»
ندری درخصوص عرضه خودرو در بورس و همچنین فروش اوراق و صکوکات به منظور کسب نقدینگی توسط خودروسازان گفت: «می‌توان گفت بازار سرمایه کم‌کم به سمتی حرکت می‌کند که شرکت‌‌ها و بنگاه‌های بورسی منابع مالی خود را در بازار تهیه کنند و نیاز چندانی نباشد که از منابع بانکی استفاده کنند.»
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک