به گزارش ایران پلاک به نقل از تسنیم ،عبدالناصر همتی با اشاره به ۶۶ ماده و ۵۵ تبصره در ۱۶ آیین نامه اجرایی قانون بیمه شخص ثالث به تهیه و تنظیم ۸ آیین نامه از این تعداد اشاره کرد و افزود : برای حل مشکل ۹درصد ارزش افزوده در بیمه نامه شخص ثالث قرار است یک لایحه جدید به مجلس فرستاده شود.
همتی گفت: در مورد وزارت بهداشت حدود ۱۰ درصد ارزش بیمه شخص ثالث را می دهیم زیرا هزینه همه کسانی که در سوانح دچار آسیب می شوند وزارت بهداشت متقبل می شود. در مورد نیروی انتظامی هم سالانه ۲۵۰ میلیارد تومان پرداختی داریم ولی متاسفانه تابحال به ما گزارشی مبنی بر چگونه هزینه کردن این مبلغ داده نشده است.
او افزود : تا زمانی که نرخ دیه افزایش نیابد قطعا قیمت بیمه شخص ثالث هم گران نخواهد شد. ما بدنبال کاهش هم هستیم.
همتی با اشاره به دیگر ویژگیهای قانون جامع بیمه شخص ثالث ادامه داد : دیگر نیازی به دریافت الحاقیه های شخص ثالث نیست و پیش بینی شده تا همه موارد افزایشی را صندوق تامین خسارتهای بدنی پرداخت کند ، برای دوماه پایان سال هم تمهیداتی اتخاذ خواهیم کرد که مردم با مشکلی مواجه نشوند .
رییس کل بیمه مرکزی گفت : در تدوین جدید قانون بیمه شخص ثالث آمده که طرف مقصر حادثه دیگر به زندان نخواهد رفت ، بهر حال تعهد را یا شرکت بیمه یا صندوق تامین خسارت بدنی انجام می دهد البته به شرطی که عمدی در کار نبوده باشد .
وی گفت: پیش بینی شده کسانی که موفق به خرید بیمه نشده اند یا شرایط مناسبی نداشته اند حتی الامکان شرایطی فراهم می کنیم که به زندان نیفتند و نیز بر اساس شرایط افراد آنها که تخفیف بسیاری دارند بتوانند این تخفیف را بعد از فروش خودرو به افراد درجه یک خود منتقل کنند
همتی ادامه داد : در قانون جدید آمده که تخفیف یا جرایم فردی که کوپن بیمه نامه اش جدا شده بطور یک جا از بین برود تمهیداتی دیده ایم که کاهش یا جریمه بیمه ای بصورت پلکانی باشد.
او افزود : دارندگان خودروهای گرانقیمت را تنبیه نکردیم ، درواقع قانون این را می گوید که وقتی خودرو معمولی با یک خودرو گران قیمت تصادف می کند، نرخ تعهدات بیمه ای برای فرد خاطی( خودروی ارزان) فقط ۵۰ درصد نرخ دیه یعنی ۱۲۵ میلیون تومان فعلی در نظر گرفته است .بنابراین آنهایی که خودروی گرانقیمت دارند باید خودشان بیمه بدنه خریداری کنند در غیر اینصورت تعهد بیمه ای بیشتر از ۱۲۵میلیون تومان نیست . مسئولیت مردم در جامعه اندازه ای دارد پس نباید توقع داشت کسی که توان مالی ۵۰۰ میلیون تومان ندارد بتواند خسارت ۵۰۰ میلیونی را پرداخت کند .
همتی افزود : کسانی که خودروی یک میلیاردی سوارند می توانند بیمه ۴میلیونی هم خریداری کنند .
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک