به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، بی ام و در حال همکاری با شرکت های اینتل و موبیل آی (Mobileye) است تا بتواند در سال ۲۰۲۱ فناوری خودروهای بدون راننده را جهت تولید انبوه گسترش دهد.
شرکت بی ام و امیدوار است از طریق این همکاری ها به سطوح پیشرفته تری در فناوری خودران برسد. این به معنی رسیدن به گام سوم در فناوری های خودران یعنی « چشم بسته » ( eyes off ) است که پیش از مرحله « ذهن آزاد » ( mind off ) قرار دارد و در آن مرحله عملا راننده میتواند در خودرو به اوقات فراغت خود مشغول شود. در نهایت بی ام و میخواهد به مرحله پنجم برسد که در آن عملا نیازی به وجود انسان در داخل خودرو نیست.
در این خصوص کلاوس فرولیچ مدیر توسعه بی ام و اظهار داشت : « ما در حال ایجاد قطعات مورد نیاز برای تکمیل پازل فناوری هستیم. یک نقشه زمان بندی با تمام جزییات. ترکیبی از حسگرهای دقیق، کامیپوترهایی با قدرت پردازش بالا و هوش مصنوعی که بتواند در شرایط محیط واقعی کنترل وسیله نقلیه را به دست گرفته و بر تمام عملکردهای آن نظارت کند. »
بی ام و، اینتل و موبیل آی به عنوان توسعه دهنده سیستم اجتناب از برخورد؛ در حال توسعه بستر فناوری جهت توانمند کردن سایر خودروسازان هستند. اگرچه هنوز مشخص نیست کدام خودروساز ها در این طرح مشارکت خواهند کرد. بی ام و فناوری های ایجاد شده را قدم به قدم در قالب طرحی به نام بی ام و آی نکست آزمایش میکند و همانطور که قبلا گفته است، آی نکست به عنوان یک اتومبیل خودران تمام الکتریکی تا سال ۲۰۲۱ در دسترس عموم خواهد بود.
اما شرکت یک چشم انداز در آینده نزدیک تر را نیز ترسیم کرده و میگوید در سال ۲۰۱۷ شاهد حضور ناوگان آزمایشی خودروهای بدون راننده بی ام و در جاده ها خواهیم بود.
در این میان شاهد گزارش تسلا مبنی بر اولین تصادف منجر به فوت در سیستم های نیمه خودران نیز هستیم. تسلا یکی از شرکای موبیل آی میباشد و این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ فناوری را تکمیل کند که به اتومبیل امکان تشخیص تغییر مسیر خودروهای کناری را داده و بر این اساس ترمز خودکار فعال شود. این فناوری میتواند نسبت به موقعیتی که موجب تصادف در تسلا مدل S شد واکنش مناسب تری نشان دهد.

منبع : motortrend
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک