به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، سایپادیزل را می‌توان خبرسازترین خودروساز عرصه کاروتجاری در بهمن‌ماه دانست، هم از لحاظ انعکاس گسترده‌ای که حضورش در طرح نوسازی خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین فرسوده داشت و هم با شرایط متنوعی که برای فروش در نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران ارائه داد.
این خودروساز که بالاترین ظرفیت را برای تولید خودروهای تجاری در میان خودروسازان این بخش دارد، با برخورداری از باکیفیت‌ترین محصول داخلی یعنی ولووهای FH و نیز سهم قابل توجه بازار، به‌عنوان لیدر صنعت و خودروهای کاروتجاری محسوب می‌شود. به همین بهانه گفت‌وگویی داشته‌ایم با زعفر تنهاپور، مدیرعامل سایپادیزل که ماحصل آن در ادامه از نظرتان می‌گذرد.
وضعیت بازار خودروها به ویژه خودروهای سنگین را به چه صورت ارزیابی می‌کنید؟
خودروهای سنگین با سواری‌ها تفاوت‌های ماهوی دارند. خودروهای سواری معمولا توسط افراد به منظور ایجاد رفاه خریداری می‌شود اما در خودروهای تجاری بحث متفاوت است و این خودروها به عنوان خودروهای کار خریداری می‌شوند. از این رو بازار خودروهای تجاری ارتباط مستقیمی با فضای کسب‌وکار کشور دارند. اگر این فضا رونق داشته باشد بازار خودروهای تجاری هم با رونق مواجه خواهد شد.
از سوی دیگر پروژه‌های عمرانی، وضعیت حمل‌ونقل و… روی این بازار تاثیر‌گذارند. بنابراین هر چه میزان صادرات و واردات در این حوزه افزایش یابد، باعث افزایش حجم بازار کشور می‌شود که این موضوع افزایش تقاضا را به دنبال دارد.
هرچه پروژه‌های عمرانی اعم از جاده‌سازی و ساختمان‌سازی توسعه یابد، اثر مستقیمی روی تجارت و بازار این خودروها خواهد داشت. در سال جاری این حوزه وضعیت بهتری را تجربه کرده و نسبت به سال گذشته رونق بیشتری را به خود دیده است.
از چه زمانی در سال جاری این رونق دیده شد و به بازار خودروهای تجاری بازگشت؟
فضا و وضعیت این خودروها حدودا از نیمه دوم سال جاری بهتر شده و با رونق واردات و صادرات و راه‌اندازی بخشی از پروژه‌های عمرانی، بازار این خودروها رو به بهبودی رفته است. همچنین در نیمه دوم سال تولید و فروش این خودروها افزایش داشته است.
با توجه به این‌که بحث نوسازی ناوگان باری و خودروهای فرسوده در حال پیگیری است، در این زمینه چه اقداماتی انجام داده‌اید؟
یکی از مواردی که علاقه داشتیم به آن ورود کنیم، بحث نوسازی خودروهای فرسوده کشور است. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات شهرهای بزرگ ما که به تدریج به شهرهای متوسط هم کشیده شده، آلودگی هواست.
آلودگی هوا ریشه‌های مختلفی دارد که یکی از آن‌ها خودروهای فرسوده چه در بخش سواری و چه در تجاری است. این خودروها تاثیر مستقیمی بر سلامت مردم دارند.
خودروهای تجاری فرسوده حوزه بسیار وسیعی را شامل می‌شود. در حال حاضر در کشور بیش از ۱۳۵ هزار دستگاه خودروی تجاری فرسوده با عمر بالای ۲۵ سال وجود دارد. این موضوع چند اثر نامناسب را با خود به همراه دارد.
مصرف سوخت این خودروها نسبت به نمونه‌های به‌روز دو برابر است؛ به عنوان مثال متوسط مصرف سوخت ولوو بین ۳۲ تا ۳۵ لیتر است در حالی که متوسط مصرف سوخت خودروهای فرسوده‌ای که هیچ‌‌گونه استاندارد آلایندگی ندارند، به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۶۰ تا ۷۰ لیتر است. از سوی دیگر به دلیل مستهلک بودن موتور این خودروها فرآینده احتراق به‌طور کامل انجام نمی‌شود که می‌تواند میزان آلایندگی را تا ۱۰ برابر افزایش دهد.
به احتساب تمام این موارد میزان آلایندگی خودروهای فرسوده در مقایسه با یک خودروی استاندارد مانند ولوو می‌تواند تا ۶۰ برابر برسد که عمق فاجعه را نشان می‌دهد. از این رو یکی از برنامه‌های شرکت سایپادیزل این است که بتواند در جایگزینی خودروهای فرسوده نقش موثری ایفا کند.
به منظور مشارکت در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده چه اقداماتی را انجام داده‌اید؟
در این زمینه اقدامات خوبی را انجام داده‌ایم. از سال گذشته که این قرارداد بین بهینه‌سازی سوخت، سازمان راهداری و شرکت‌ سایپادیزل بسته شده، دو قرارداد سه‌هزار دستگاهی و پانصد دستگاهی را با سازمان راهداری و بهینه‌سازی سوخت امضا کرده‌ایم.
با مذاکراتی که انجام شده قرار است این تعداد به ۵هزار دستگاه نیز افزایش پیدا کند. در این راستا با بانک‌های عامل از جمله بانک‌ دی، ملت، توسعه تعاون و صادرات قرارداد بسته‌ایم تا بتوانیم منابع ارزان‌قیمتی را در اختیار صاحبان این خودروها قرار دهیم. در واقع کلید و شاه‌بیت عملیاتی شدن این پروژه منابع ارزان‌قیمت برای مالکان خودروهای فرسوده است.
صاحبان خودروهای فرسوده، رانندگان آن‌ها هستند و منابع درآمدی ناچیزی دارند و امکان‌ آن را ندارند ‌که خودرویی به قیمت ۵۰ میلیون را با یک خودروی اروپایی ۴۰۰ میلیون تومانی یا نمونه چینی بالای ۲۰۰ میلیون تومان جایگزین کنند. بنابراین توسط مطالعاتی که با کمک سازمان راهداری و سازمان بهینه‌سازی سوخت انجام شده است، مبنا بر این بوده که بتوانیم منابع ارزان‌قیمت را در اختیار این افراد قرار دهیم تا انگیزه جایگزینی خودروها افزایش پیدا کند. در‌حال‌حاضر بخش عمده‌ای از این راه را طی کرده‌ایم.
ثبت‌نام در این زمینه انجام شده است و تا امروز ۲۳۰۰ نفر از مالکان خودروهای فرسوده به سایپادیزل مراجعه و ثبت‌نام کرده‌اند که تحویل آن‌ها را از بهمن‌ماه آغاز کرده‌ایم. قرار است تا پایان سال ۱۰۰ دستگاه از آن ها تحویل شود و مابقی آن‌ها تا پایان سال آینده تحویل خواهد شد.
به طور قطع با پیشرفت پروژه ثبت‌نام جدیدی را آغاز خواهیم کرد و به نظر می‌رسد از این طریق به رونق فضای کسب‌وکار، فعالیت اقتصادی سایپادیزل و بازار خودروهای تجاری کمک کنیم و بتوانیم گام موثری در زمینه بهبود هوای کلان‌شهرها برداریم. از سوی دیگر در کاهش مصرف سوخت نیز قدم برمی‌داریم چرا که بخش اعظمی از منابع کشور در این راه به هدر می‌رود.
چه اثراتی را برای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده پیش‌بینی‌ کرده‌اید؟
براساس پیش‌بینی‌ها اگر این خودروها جایگزین شوند بالغ بر ۸ میلیارد دلار نتیجه صرفه‌جویی ناشی از جایگزینی خودروهای فرسوده با خودروهای جدید و به‌روز خواهد بود. این خودروها به دلیل ناامنی بخشی از تصادفات جاده‌ای را شامل می‌شوند.
طبق آمارها کشته‌‌شدگان جاده‌ای طی سال‌های ۹۳ و ۹۴ سالانه بالغ بر ۱۷ هزار نفر بوده‌اند و تصادفات جاده‌ای بالغ بر ۵۰۰ هزار مورد است که اگر هزینه‌های این موارد شامل دیه، غرامت و درمان محاسبه شود، صرفه‌جویی بزرگی را می‌تواند رقم بزند.
طی این دو سال، سالانه حدود ۴هزار میلیارد تومان دیه از جانب شرکت‌های بیمه پرداخت شده است. این هزینه‌ها منابع کشور محسوب می‌شوند که می‌توان این منابع را تغییر جهت داد و به صورت هدفمند از آن‌ها استفاده کرد. از سوی دیگر جایگزینی خودروهای فرسوده موجب تسریع حمل‌ونقل و رسیدن بار به مقصد می‌شود. حتی ممکن است نتایج ناشناخته دیگری هم در این طرح به دست بیاید که نیاز به مطالعه بیشتر دارد.
همچنین ممکن است موجب اشتغال پایدار و تجارت خودروهای تجاری را راه بیندازد. ظرفیت نصب‌شده در کشور بالغ بر ۵۰ تا ۶۰ هزار دستگاه در سال است در حالی که این تولید در سال ۹۳، ۱۰ هزار و ۵۰۰ تا ۱۱ هزار دستگاه بوده است. سال جاری هم پیش‌بینی می‌شود که بیشتر از ۱۲ هزار دستگاه نخواهد بود.
این صنعت به طور مستقیم ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر و به صورت غیرمستقیم ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار نفر را مشغول به کار کرده است. به طور مثال سایپادیزل شامل ۵۰ نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش و ۴۰ نمایندگی فروش می‌شود که متوسط افراد شاغل آن‌ها حدود ۵۰۰ نفر است و در بخش قطعه‌سازی حدود ۱۵۰۰ نفر شاغل هستند.
چنانچه این تعداد را در تمام خودروسازان تجاری کشور محاسبه کنیم، رقم چشمگیری به دست خواهد داد. از این رو معتقدیم باعث ایجاد رونق در فضای کسب‌وکار و اشتغال پایدار برای ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار نفر
خواهد شد.
به منظور کاهش و جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست در محصولات جدید سایپادیزل چه تدابیری را در نظر گرفته‌اید؟
متاسفانه خودروهای قدیمی از هیچ‌گونه استاندارد آلایندگی برخوردار نیستند. از این رو درصددیم خودروهای اروپایی با استاندارد آلایندگی یورو۵ + EV را جایگزین آن‌ها کنیم که میزان سولفور موجود در خروجی آن‌ها بسیار ناچیز است و استانداردی را که سازمان محیط‌زیست تدوین کرده، پاس می‌کند.
در بخش خودروهای چینی چون امکان تحویل آلایندی یورو ۵+ EV را نداشتند، یورو۴ + DPF را عرضه می‌کنیم که میزان آلایندگی آن‌ها با خودروهای فرسوده یک به ۶۰ است.
همچنین این آمادگی را داریم که خودروهایی با آلایندگی یورو۶ به بازار عرضه کنیم. اما به دلیل محدودیت‌هایی که درمورد سوخت کشور وجود دارد و وزارت کشور روی آن کار می‌کند امکان‌پذیر نشده است و امیدواریم بتوانیم از سال ۹۷ محصولاتی با این استاندارد را به کشور بیاوریم که به طور قطع باعث کاهش آلودگی می‌شود و اثر مطلوبی را در بهینه‌سازی فضای کلانشهرها و بعد از آن شهرهای متوسط و کوچک کشور خواهد داشت. اما در حال حاضر تمرکز روی ۹ کلان‌شهر کشور است و ما هم علاقه‌مند هستیم در این طرح ملی شرکت کنیم.
فضا و وضعیت این خودروها حدودا از نیمه دوم سال جاری بهتر شده و با رونق واردات و صادرات و راه‌اندازی بخشی از پروژه‌های عمرانی، بازار این خودروها رو به بهبودی رفته است. همچنین در نیمه دوم سال تولید و فروش این خودروها افزایش داشته است
به نظر شما چه مدتی برای این پروژه لازم است تا تمام خودروهای فرسوده از رده خارج شوند؟
ما آمادگی داریم سالانه ۱۵ هزار دستگاه تحویل دهیم و البته خودروسازان دیگر هم در این طرح همکاری خواهند کرد. ضمن آن‌که مهم‌ترین شاه‌بیت اجرایی و استمرار این پروژه ارائه منابع مالی پنج و هفت ساله و ارزان‌قیمت به صاحبان خودروهای قدیمی است.
هرچه بتوانیم این منابع را توسط سیستم بانکی و منابع خودمان آماده کنیم، قطعا موفقیت پروژه بیشتر خواهد بود. پیش‌بینی دولت این است که بتواند طی ۵ سال ۶۵ هزار دستگاه خودروی تجاری فرسوده بالای ۲۵ سال را جایگزین کند. همچنین براساس مذاکراتی که انجام شده و وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری می‌کند، قرار است این پروژه هم سرعت و هم افزایش پیدا کند و هم منابع آن تدارک دیده شود. امیدوار هستیم طی یک پروژه ۷، ۸ ساله عمده این خودروها را جایگزین کنیم.
سایپادیزل در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده چه سهمی دارد؟
این شرکت اولین شرکتی محسوب می‌شود که قراردادی را با سازمان راهداری و بهینه‌سازی مصرف سوخت امضا کرده است. بعد از ما یکی، دو شرکت دیگر نیز در این طرح شرکت کردند اما از نظر منابع بانکی عقب‌تر از ما هستند. اوایل بهمن‌ماه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت اولین بخش از این طرح را اجرایی کردیم که طی آن ۱۱ دستگاه از خودروها به صاحبان آن‌ها تحویل شد.
برنامه ما این است که در فاز اول ۲۳۰۰ دستگاه ثبت‌نام شده را تحویل دهیم و در فاز دوم، مابه‌التفاوت تا ۵ هزار دستگاه را جایگزین کنیم. از سوی دیگر به دنبال منابع مالی جدید و مذاکره با بانک‌ها هستیم. همچنین به دنبال منابع خارجی هم هستیم تا فاینانسی را از شرکای خارجی خود تامین کنیم و این پروژه را استمرار و سرعت ببخشیم.
در طرح نوسازی هر دو خودروهای اروپایی و چینی مشارکت خواهند داشت؟
با توجه به آن‌که رنج مشتریان و توان آن‌ها متفاوت است، خودروهای چینی و اروپایی هر دو در این طرح مشارکت داده می‌شوند. خودروهای چینی هم مصوبه سازمان محیط زیست را پاس می‌کنند. سایپادیزل آمادگی تحویل خودروهای ۲۰۰ تا بالای ۴۰۰ میلیون تومان را دارد. بنابراین تمام مشتریان در نظر گرفته شده‌اند تا بتوانند از این محصولات استفاده کنند.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک