به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، ب‌ام‌و انتظار دارد تا سال ۲۰۲۶ به موفقیت چشمگیری در فناوری باتری‌های خودروهای الکتریکی دست پیدا کند و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تا این زمان باتری‌های جامد برای مدل‌های الکتریکی این خودروساز آلمانی وارد خط تولید شده‌اند.
این باتری‌ها از فناوری لیتیوم یونی بهره خواهند برد اما الکترولیت‌های مایع درآنها جای خود را به نوعی جامد خواهد داد که موجب کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی گنجایش این باتری‌ها خواهد شد.
از دیگر مزایای این باتری‌ها می‌توان به کاهش وزن و همچنین تقلیل ضرورت میزان ایمنی به خاطر پایین آمدن احتمال آتش‌سوزی اشاره کرد. این تغییر همچنین امکان بازنگری در نوع بسته‌بندی و قرارگیری باتری‌ها را فراهم خواهد آورد.
در حال حاضر این باتری‌ها در حال گذراندن مراحل اولیه تولید هستند اما ۱۰ سال تا تولید انبوه آنها مانده است و گفته می‌شود یکی از دلایل این تاخیر تست بلندمدت مقاومت و ماندگاری آنهاست.
اصلاحات بعدی در فناوری فعلی باتری‌های ب‌ام‌و در سال ۲۰۱۸ و با عرضه مینی کوپر E و نسخه‌ای تمام‌الکتریکی از نسل بعدی X3 صورت خواهد گرفت.
ب‌ام‌و همچنان به توسعه فناوری موتورهای احتراق داخلی خود ادامه خواهد داد و تصور می‌شود تا دهه بعد این موتورها همچنان محبوبیت بالای خود را حفظ کنند.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک