به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، در مراسم تحویل چانگان CS35 به مشتریان بود که مدیرعامل سایپا برای اولین‌بار از عرضه ساینای اتوماتیک خبر داد. حال با گذشت چند ماه، روز گذشته مدیرعامل این شرکت در چهارمین همایش صنعت خودرو اعلام کرد که ساینا و ساینای هاچ‌بک با گیربکس اتوماتیک روانه بازار می‌شوند و ساینای سدان در اولویت قرار دارد و تا آخر امسال راهی جاده‌ها خواهد شد.
ساینا به‌عنوان جدیدترین خودروی ملی و داخلی سایپا شناخته می‌شود که امسال روانه بازار شده است. این خودرو را می‌توان به‌عنوان فیس‌لیفت تیبا معرفی کرد.
پیشرانه این خودرو و بسیاری از ویژگی‌های فنی ساینا، مشابه تیباست و بیشتر در ظاهر بایکدیگر تفاوت دارند. حال قرار است سایپا، این خودرو را با گیربکس اتوماتیک و امکانات جدید روانه بازار کند.
گیربکس اتوماتیک ساینا از مدل CVT است و توسط کمپانی پانچ بلژیک تولید می‌شود. این کمپانی برای خودروهای بسیاری گیربکس طراحی کرده است و امروز سیستم انتقال قدرت خودروهای هیبرید را نیز طراحی می‌کند و می‌سازد.
به‌گفته مدیران کمپانی پانچ، گیربکس CVT ساینا قیمتی حدود یک‌هزار و ۳۰۰ یورو دارد و این جعبه انتقال قدرت پس از نصب روی ساینا، در اروپا تست و بررسی شده است. فیلم‌ها و تصاویر منتشرشده از تست ساینا اتوماتیک در خارج کشور موجود و پیش از این، پانچ آن‌ها را منتشر کرده است.
همچنین قرار است ساینای اتوماتیک و ساینای هاچ‌بک اتوماتیک، به امکانات جدیدی مجهز شوند. علاوه‌بر سیستم تهویه اتوماتیک، شیشه‌ها و آینه‌های برقی و…، این‌بار ساینا به فرمان کمکی برقی، کروزکنترل و محدودکننده سرعت مجهز شده است.
مهدی جمالی، مدیرعامل سایپا در صحبت‌های روز گذشته خود اعلام کرد «عرضه ساینای اتوماتیک پیش از اتمام سال جاری خواهد بود.» از طرفی فعالیت رسمی پانچ در زمینه تولید به‌تازگی در ایران شروع شده و قرار است در ابتدا این گیربکس‌ها به‌صورت وارداتی روی خودروها نصب شوند.
شنیده‌ها حاکی از آن است که عرضه ساینای اتوماتیک در سال ۹۵ به صورت محدود خواهد بود و نصب گیربکس اتوماتیک با تیراژ بالا از خرداد ماه ۹۶ آغاز می‌شود.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک