به گزراش ایران پلاک به نقل از ایسنا ،منصور معظمی – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به اینکه شائبه‌ای درباره قیمت فروش شرکت سایپای کاشان به پژو سیتروئن فرانسه مطرح شده است، تصریح کرد: برخی شیطنت‌ها طبیعی است اما به طور قطع و یقین این مساله را رد و تکذیب می‌کنم، چراکه قیمت‌گذاری انجام شده توسط کارشناسان دادگستری صورت پذیرفته است.
وی ادامه داد: قیمت در نظر گرفته شده براساس کارشناسی‌های انجام شده و تحت مشارکت ۵۰ درصدی بوده است؛ بنابراین اگر برخی از دوستان اعلام می‌کنند و معتقد هستند که رقم در نظر گرفته شده پایین است، باید بگویم که این قیمت را کارشناسان رسمی اعلام کردند.
مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با بیان اینکه مگر شرکت سایپا می‌تواند یک کارخانه را ارزان‌تر بفروشند؟ گفت: طرح این مسائل بیشتر به این دلیل است که مشارکت‌ها تضعیف شود.
وی ادامه داد: ضمن اینکه باید چنین حرف‌هایی را بشنویم اما در کنار آن تلاش کنیم که مشارکت سرمایه‌گذاران و صاحبان برند در کشورمان بیشتر شود، هر حرفی را می‌توان زد اما باید به سمت مشارکت حداکثری سرمایه‌گذاران حرکت کرد.
چندی پیش مسائلی در ارتباط با قیمت فروش شرکت سایپا به پژو سیتروئن فرانسه مطرح شده بود، اینکه قیمت شرکت ایرانی ۵۰۰ میلیون یورو بوده اما به قیمت ۳۰۰ میلیون یورو به فرانسوی‌ها واگذار شده است.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک