به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو، پژو ۵۰۸ را می توان به‌عنوان اولین خودروی وارداتی پژو در قرار داد جدید ایران‌خودرو و طرف فرانسوی دانست.
۵۰۸ قرار است به‌صورت تمام وارداتی به بازار ایران بیاید و برخی برادرانش مانند ۲۰۰۸،۳۰۱ و ۲۰۸ نیز به‌صورت مونتاژ داخل روانه بازار کشور شوند.
البته این روزها پژو ۳۰۱ هم در سامانه ثبت سفارش موجود است و احتمال دارد ایران‌خودرو بخواهد ۳۰۱ را ابتدا به صورت CBU به بازار عرضه کند.
ولی آنچه به‌طور قطع مشخص شده است، با توجه به این تصاویر باید در آینده نزدیک شاهد انتشار اخبار مربوط به ۵۰۸ باشیم.
پژو ۵۰۸ به‌عنوان خودرویی شناخته می‌شود که در این فهرست حضور دارد و احتمالا از چند وقت دیگر پیش‌فروش آن آغاز می‌شود. این خودرو به موتور ۶/۱ لیتری ۱۶۴ اسب‌بخار مجهز است و گیربکس شش‌سرعته اتوماتیک و تیپ‌ترونیک دارد. ۵۰۸ به عنوان لوکس‌ترین خودروی پژوی فرانسه شناخته می‌شود که از نظر امکانات رفاهی در سطح بالایی قرار دارد. سیستم تهویه مستقل عقب، رادار نقطه کور، تودوزی چرم، دنده پشت فرمان، هدآپ و… به‌عنوان امکانات بارز ۵۰۸ معرفیشده‌اند.
پیش‌بینی می‌شود که این خودرو توسط ایکاپ (ایران‌خودرو-پژو) با قیمت احتمالی ۱۵۰ تا ۱۷۰میلیون تومان روانه بازار ‌شود و رقابت خود را با سایر کره‌ای‌ها و فرانسوی‌های هم‌رده در بازار آغاز ‌کند.
درصورتی‌که ۵۰۸ با چنین قیمتی وارد بازار شود، می‌تواند رقابت سختی را با رقبا آغاز کند، زیرا در کلاس، رده فنی و قیمتی خود، تنها خودرویی است که سیستم تهویه مستقل برای سرنشینان عقب دارد. همچنین به دلیل طراحی می‌تواند نظر خانواده‌ها را به سمت خود بکشاند و با توجه به برخی ویژگی‌ها مانند وجود حالت رانندگی اسپرت و دنده پشت‌فرمان، مورد استقبال جوانان واقع شود.
برخی شنیده‌ها حاکی از آن است که پیش از اتمام سال ۹۵، معرفی خودروهای پژو ۲۰۰۸ و ۵۰۸ آغاز می‌شود. پژو ۲۰۰۸ به‌عنوان کراس‌اوور فرانسوی در خط تولید ایران مونتاژ می‌شود و احتمالا قیمتی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان دارد.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک