به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، پژو ۵۰۸ به‌عنوان خودرویی شناخته می شود که در این فهرست حضور دارد و احتمالا از چند وقت دیگر پیش‌فروش آن آغاز می‌شود.
این خودرو به موتور ۶/۱ لیتری ۱۶۴ اسب‌بخاری مجهز است و گیربکس شش سرعته اتوماتیک و تیپ‌ترونیک دارد. ۵۰۸ در جرگه لوکس‌ترین خودروهای پژوی فرانسه شناخته می‌شود و از نظر امکانات رفاهی در سطح بالایی قرار دارد.
سیستم تهویه مستقل عقب، رادار نقطه کور، تودوزی چرم، دنده پشت فرمان، هدآپ و… به‌عنوان امکانات بارز ۵۰۸ معرفی شده‌اند. پیش‌بینی می‌شود این خودرو توسط ایکاپ (ایران‌خودرو-پژو) با قیمت احتمالی ۱۵۰ تا ۱۷۰ میلیون تومان روانه بازار شود و رقابت خود را با سایر کره‌ای‌ها و فرانسوی‌های هم‌رده در بازار آغاز کند.
پژوی دوم که در فهرست خودروهای سواری مجاز برای واردات معرفی شد، ۳۰۱ نام دارد که سدان اقتصادی پژو است. این خودرو بر مبنای صحبت مدیران ایران‌خودرو و ایکاپ، قرار است در سال ۹۶ به‌صورت تولیدی به بازار عرضه شود و قیمتی حدود ۵۸ تا ۶۵ میلیون تومان داشته باشد.
در حال حاضر، گویا ایکاپ قصد دارد این خودرو را در ابتدا با تعداد محدود به صورت سی‌بی‌یو و تمام‌وارداتی نیز به بازار کشور عرضه کند. از طرفی نیز عرضه نسخه وارداتی این خودرو احتمال حضور نسخه فیس‌لیفت ۲۰۱۷ را به قطعیت نزدیک‌تر می‌کند.
پژو ۳۰۱ فیس‌لیفت مدل ۲۰۱۷ به موتور ۶/۱ لیتری ۱۱۵ اسب‌بخاری مجهز است و گیربکس شش سرعته اتوماتیک و تیپ‌ترونیک دارد. این خودرو به ۴ کیسه هوا، استارت دکمه‌ای، سانروف، تودوزی چرم، سیستم کنترل پایداری، سنسور نور، دی‌لایت، سیستم تهویه اتوماتیک، مانیتور و دوربین عقب و… به‌عنوان امکانات پژو ۳۰۱ شناخته می‌شود.
پژو ۵۰۸ و ۳۰۱ تا ۲۸ آذر ۱۳۹۶ مجوز واردات را دارند و طبق قانون، شرکت ایکاپ می‌تواند در ابتدا این دو خودرو را به‌صورت وارداتی به بازار کشور عرضه کند و از سوی دیگر تولید پژو ۲۰۰۸ به‌عنوان یک کراس‌اوور کوچک از اسفندماه به‌صورت رسمی در خط تولید ایکاپ آغاز می‌شود.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک