به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ؛ از اقتصاد مقاومتی در صنعت تا تعامل میان صنعت و نظام بانکی امشب۹۹ بهمن در برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
محمدرضا نعمت زاده، درباره قرارداد رنو بیان کرد: درباره قرارداد رنو ما به این نتیجه رسیدیم که ممکن است تشدد آرا به زیان کشور تمام شود بنابراین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای مذاکره با رنو اقدام کرد.
وی در پاسخ به اینکه توجه این وزارت خانه معطوف به صنعت خودرو است؛ توضیح داد: خیر اینگونه نیست و ما همانقدر که به صنایع لبنی توجه می کنیم به خودرو هم اهمیت می دهیم.
نعمت زاده با اشاره به رشد بخش صنعت، تصریح کرد: صنعت خودرو یکی از پیشران های بخش صنعت بوده و تولید کل خودرو در کشور حدود ۳۸ درصد و تولید خودروی سواری بیش از ۴۰ درصد رشد داشته است.
وی در پاسخ به اینکه خودروسازی ما دولتی است و رشد این بخش با حمایت دولت صورت گرفته است، تصریح کرد: خودروسازی ما دولتی نیست و دولت صرفا به عنوان سیاست گذار در این صنعت حضور دارد. ما همان سیاست هایی را که برای دو خودروساز دولتی در نظر می گیریم به بخش خصوصی هم ابلاغ می کنیم اما خب دو خودروساز بزرگ حرف گوش کن تر بوده و بیشتر پیشرفت کرده اند.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک