به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، رمضانعلی سبحانی فر درگفت وگو با خانه ملت،با ناگوار خواندن وضعیت مالباختگان شرکت “خودروکاران سبلان نوین”، گفت: بانک مرکزی تنها بازوی نظارتی در خصوص فعالیت شرکت های لیزینگ است، لذا باید بازرس‌های خود را بین شرکت ها توزیع کرده تا هر شرکتی که مغایرت با اصول فعالیت شرکت های لیزینگ داشته باشد،رصد کنند و با آن برخورد جدی صورت گیرد.
نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای و خوشاب در مجلس شورای اسلامی، بر نظارت دقیق بانک مرکزی بر شرکت های لیزینگ تاکید کرد و افزود: علاوه بر شرکت های بدون مجوز ،برخی شرکت هایی که از بانک مرکزی مجوز دریافت کرده، برای خریداران مشکل ایجاد و خریداران را با بحران مواجه کرده اند.
شرکت های لیزینگ خودرو باید به صورت رسمی به مردم معرفی شوند
سبحانی فر با بیان اینکه مردم برای حصول اطمینان از صحت فعالیت شرکت های لیزینگ،به سایت بانک مرکزی مراجعه کنند، ادامه داد:شرکت‌هایی که به عنوان شرکت های لیزینگ خودرو معرفی می شوند،باید از مجامع رسمی مجوز داشته باشند و با رسمی کردن اماکن فروش،نظارت بیشتر تعزیرات و برخورد با متخلفان،بستر سالمی برای این موضوع مهیا شود.
وی بااشاره به اینکه اگر سازوکار مشخصی برای فعالیت این شرکت‌ها تعیین شود،مشکلات این شرکت ها قابل کنترل است،یادآور شد:مردم هم باید آگاه باشند و بررسی کنند؛قراردادهایی که در شرکت های لیزینگی امضا می کنند معتبر بوده و بار حقوقی داشته باشد.
عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه شرکت های لیزینگ خودرو باید به صورت رسمی به مردم معرفی شوند،تصریح کرد: قراردادهای شرکت های لیزینگ خودرو باید به لحاظ قانونی جایگاه و پایگاه داشته باشند،بنابراین باید به لحاظ قانونی درتاسیس و بوجود آمدن این شرکتها سخت گیری و نظارت بیشتری شود.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک