به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، مدیرعامل نیسان در مصاحبه با اتواکسپرس این موضوع را یک دوربرگردان در مسیر این شرکت در طراحی اتومبیل های تمام الکتریکی دانست و خودروهای هیبریدی را یک راه حل برای اروپا برشمرد.
با توجه به اینکه رنو-نیسان اخیرا ۳۴ درصد از سهام میتسوبیشی را خریده است، تاکاشی شیراکاوا مدیر بخش اروپایی تحقیق و توسعه نیسان، بطور تلویحی تایید کرده است که بر اساس اوتلندر PHEV (پر فروش ترین محصول میتسوبیشی) یک اتومبیل هیبریدی تولید خواهد شد.
شیراکاوا گفته است : « جهان ما به سمت اتومبیل های تمام برقی پیش خواهد رفت ولی ما نیاز به یک پل داریم و اتومبیل های هیبریدی این نقش را به عهده خواهند گرفت. ما ورود میتسوبیشی به خانواده بزرگ نیسان را تبریک می‌گوییم و می‌دانیم آنها محصولی مانند اوتلندر PHEV دارند. نسل آینده ممکن است اشتراکاتی با آن داشته باشد اما این بحث تازه آغاز شده و هنوز تصمیم قطعی در این خصوص گرفته نشده است.»
کانسپت گریپز که در نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۵ معرفی شد یکی از معدود تجربه های نیسان در زمینه فناوری های هیبریدی است. این درحالی است که تجربه ارزشمند میتسوبیشی در این زمینه می‌تواند در تولید قشقایی PHEV در آینده مورد استفاده قرار بگیرد. هرچند شیراکاوا صراحتا این مورد را تایید نکرد اما اشاره داشت که به دنبال الکتریکی کردن محصولات در کلاس های کوچکتر است.
وی گفت : «بیشترین مشتریان درخواست اتومبیل های برقی کوچک تر را دارند. ما متوجه این موضوع هستیم و تلاش خواهیم کرد در نسل آینده فناوری های الکتریکی خواسته این گروه از مشتریان را برآورده سازیم.»
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک