به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو,مرسدس بنز قصد دارد با اضافه کردن سدان A کلاس بر روی پلتفرم MFA سبد محصولات خود را توسعه دهد. این پلتفرم در حال حاضر در A کلاس هاچ بک، B کلاس، CLA سدان، کوپه و شوتینگبریک و نهایتا کراس اوور کلاس GLA استفاده می‌شود.
در مقایسه با کلاس CLA، سدان A کلاس شباهت بیشتری با فرم متداول یک سدان داشته و در نتیجه کابینی بزرگ تر به ویژه در صندلی های عقب دارد. چیزی که قابل حدس می‌باشد این است که این سدان از نمونه های بزرگ تر C کلاس، E کلاس و S کلاس در شکل ظاهری الهام بگیرد.
مرسدس گفته است بازار هدف اصلی برای A کلاس سدان، آمریکا و چین می‌باشد که اتومبیل های سدان به هاچ بک ترجیح دارند. با این حال گفته شده نسخه فرمان راست A کلاس سدان نیز تولید خواهد شد.
همانند بسیاری از سدان هایی که در چین تولید شده، A کلاس جدید در دو فرم استاندارد و کشیده (لانگ ویلبیس) ساخته خواهد شد که مورد دوم بطور اختصاصی برای بازار چین خواهد بود.
نسل دوم پلتفرم MFA از هر دو آرایش دیفرانسیل جلو و دو دیفرانسیل پشتیبانی خواهد کرد. در خصوص این سدان پیش بینی می‌شود همانند نسخه هاچ بک مجهزترین تیپ آن AMG 45 مجهز به موتور ۲ لیتری توربو با آرایش چهار چرخ متحرک خواهد بود.
تصاویر مخفیانه از پروتوتایپ نسل بعدی هاچ بک A کلاس در اکتبر گذشته ثبت شد. این هاچ بک تا پیش از پایان سال ۲۰۱۷ معرفی شده و احتمالا در سال ۲۰۱۸ وارد بازار خواهد شد.
بنابراین به گفته این نشریه انگلیسی سدان A کلاس نیز احتمالا در همان زمان عرضه خواهد شد و این احتمال نیز وجود دارد که خودروساز آلمانی با عرضه جداگانه هریک از نمونه های سدان بازار بیشتری برای آن کسب کند.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک