به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ،ویژگی‌های خودروها در جهان همواره زیر ذره بین کارشناسان و متخصصان بوده است. توان، قدرت، سرعت و شکل و ظاهر از جمله مواردی هستند که افتخارات خودروسازان در جهان را رقم می‌زنند. در این میان شکل و ظاهر از اهمیت بیشتری برخوردار است چراکه مشتریان عام و خاص در اولین نگاه با آن ارتباط بیشتری برقرار می‌کنند. هرچند سلیقه در این میان حرف اول و آخر را می‌زند اما از نگاه کارشناسی می‌توان به ظرافت ظاهری، خشونت بصری و چشم‌نوازی فضای داخلی یک خودرو نمره داد.
در این مطلب به بررسی ۱۰ خودروی زشت جهان از نگاه کارشناسان این حوزه در سال ۲۰۱۶ می‌پردازد و به ظاهر خودروها نمره می‌دهد.
۱- جیپ چروکی
جیپ جروکی یکی از بحث برانگیزترین خودروهای این فهرست است. این خودرو در برابر نسل‌های گذشته تغییرات زیادی کرده تا بر جذابیت‌هایش بیفزاید، اما به اعتقاد کارشناسان، تعریف و معنای زیبایی در این خودرو به چالش کشیده شده است و بحث‌های زیادی بر سر آن وجود دارد.
۲- پونتیاک آزتک
براساس یک نظرسنجی مردمی در سال ۲۰۰۸ به عنوان یکی از ۱۰۰ خودروی زشت جهان انتخاب شد. تولید این خودرودر سال ۲۰۰۱ آغاز پس از سال ۲۰۰۵ متوقف شد.
۳- یاریس ورسو
این مدل ممکن است طرفداران زیادی داشته باشد، اما نمی‌توان انکار کرد که این خودروی کوچک چیزی بین سوپرمینی، ون و مدل‌های کراس است. چالش اساسی در این بی‌هویتی است. هرچند این خودرو مفید است اما جذاب، نه!
۴- فیات مولتی پلا
یکی دیگر از آن خودروهای تابع و عملکردی. می‌تواند ۶ نفر را در ۲ ردیف حمل کند. یک خودروی بسیار کاربردی محسوب می‌شود. اثری از رنگ روغن یا درخشش در آن دیده نمی شود و نمای جلویی آن بسیار قدیمی و بیش از حد پهن و کشیده است.
۵- سوبارو ایمپرزا
“سوبارو” در یک اتفاق جالب یک ۴ موتور تخت سنتی را با یک بدن کاربردی در خودرویی به نام “ایمپرزا” ترکیب و از آن در سال ۲۰۰۰ رونمای کرد.متاسفانه این خودروسازاصل ترکیب احساس و سبک ظاهری را در ساخت این خودرو فراموش کرد. حتی این خودرو ساز با ترکیب حالت‌های اسپورت نیز نتوانست نظر خوش سلیقه‌ها را به خود جلب کند.
۶- پیسمن مینی
یک خودروی ۳ در از محصولات “کانتریمن مینی” به شمار می‌آید که به عنوان یک جایگزین برای برای”رنج روور اووک” ساخته شده است. این خودرو هم از زیبایی‌های ظاهری بهره‌ای نبرده و به همین علت آن را در لیست زشت‌ترین‌های ۲۰۱۶ میبینیم.
۷- فورد اسکورپیو
جرمی کلارکسون مجری جنجالی برنامه “تاپ گیر” یک بار این خودرو یک قورباغه دهن بزرگ نامید. شاید طراحان فورد در ذهن خود بیشتر به ساخت کشتی‌های کروز بزرگ فکر می‌کردند.
۸- سانگ یانگ رودیوس
نمای ظاهری این خودرو از قسمت چراغ های جلو بسیار زشت است. نمای چراغ‌های عقب به نسبت ساده‌تر ساخته شده است. این مسئله که این خودرو چگونه در مرحله برنامه‌ریزی طراحی شده بیشتر شبیه رمز و راز می ماند.
۹- بی ام و x6
“بی ام و x6 ” مثال کامل و واضح این مسئله است که چرا نمی‌توان یک SUV و کوپه را با هم ادغام کرد.
۱۰- سوبارو تریبکا
برای اولین بار سوبارو در ساخت یک SUV کاملا موفق عمل نکرد. “تریبکا”ی تولید شده در سال ۲۰۰۵ در سال ۲۰۰۸ با یک فیس‌لیفت جدید در قالب یک خودرو ۵ و ۷ صندلی ارائه شد.

منبع:عصر ایران
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک