وانت زامیاد شوکا گوناگون

ایران پلاک-شرکت زامیاد ، زیر مجموعه گروه خودروسازی سایپا به عنوان یکی از تولید کنندگان اصلی خودروهای تجاری ، حمل بار و مسافر در کشور که 35 درصد از تولید این محصولات را در کشور به خود اختصاص داده است ، نقش عمده ای در بازار وانت ها و ایجاد تنوع در این بازار ایفا می کند . خودرو زامیاد 24 در شرکت زامیاد به ظاهر موفق ترین وانت موجود در کشور به شمار می رود اما اعتبار شرکت زامیاد در زمینه تولید خودرو حمل بار به این اسوطره ی وانت ها در ایران ختم نمی شود و این شرکت در سال های اخیر از محصول جدیدش یعنی شوکا رونمایی کرده و تا کنون 3 مدل مختلف آن را نیز معرفی نموده است .
پس از طراحی و عرضه وانت تک و دو کابین شوکا این شرکت نسخه ی انژکتوری دوگانه سوز این وانت را به همراه امکانات جدید و قابلیت های بیش تر در زمینه طی مسیر های نا هموار معرفی کرد .
این نسل از وانت شوکا برای افزایش قدرت تردد در مناطق نا هموار به صورت دو دیفرانسیل طراحی شده است .
وانت انژکتوری دوگانه سوز جدید شوکا با تزریق سوخت گاز و بنزین به روش چند نقطه ای و زمان بندی پاشش سوخت در حالت های گاز و بنزین کار می کند .
وانت شوکا دو گانه سوز از پیشرانه 2.4 لیتری با حداکثر توان خروجی 100 اسب بخار در حالت بنزین بهره می برد و حداکثر گشتاور آن در 190 نیوتون متر است .وانت جدید شوکا با دارای بودن طراحی داخلی جذاب به فرمان هیدرولیک ، کولر ، دیفرانسیل جلو و عقب فعال و شیشه بالابر برقی مجهز است .

نوع سوخت
بنزین و گاز
تعداد دنده
نوع گیربکس
اتوماتیک
نوع دیفرانسیل
محور عقب
قدرت موتور
اسب بخار
حجم موتور
(cc)
مشخصات فنی خودرو
۴.۹۲
طول(متر)
۱.۶۵
عرض (متر)
۱.۶۳
ارتفاع(متر)
۱۶۰
حداکثرسرعت(km/h)
۱۴.۸
شتاب تا ۱۰۰(ثانیه)
۴۰
حجم باک(لیتر)
ایران
کشور سازنده
۴
تعداد سیلندر
۱۱
مصرف سوخت شهر(لیتر)
۸
مصرف سوخت بزرگراه(لیتر)
۹
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر)
۰
حجم صندوق عقب(لیتر)
کاسه ای
ترمز جلو
کاسه ای
ترمز عقب
۲
تعداد سرنشین
امکانات فنی خودرو
دستی
شیشه بالابر عقب
دستی
شیشه بالابر جلو
سایر امکانات