پروتون ویرا گوناگون

ایران پلاک-پروتون ویرا خودرویی فراتر از اطمینان :
خودروی پروتون ویرا عنوان پر فروش ترین مدل از تولیدات شرکت پروتون را به خود اختصاص داده است . ویژگی های خاص این خودرو ، نظیر فضای داخلی ایده آل ، شتاب و قدرت مناسب به همراه مصرف سوخت پایین ، ایمنی بسیار بالا ، اطمینان خاطر به هنگام رانندگی در شرایط مختلف جاده ای ، آرامش و آسایش کلیه ی سر نشینان و حضور موفق در بیش از 60 کشور دنیا همراه با کانامه ای درخشان از 4 بار انتخاب این خودرو به عنوان 5 خودروی برتر بازار انگلستان در سال های اخیر توسط JD POWER از خصوصیاتی است که باعث گردیده اند این خودرو به واقع از دیگر خودرو های هم ردیف خود متمایز گردد .
ثبات این خودرو به هنگام هرکت بسیار ستودنی است . هدایت و کنترل آن ، مفهوم کامل فرمانپذیزری را القا می کند . نرمی اتاق ، نهایت آسایش را برای تمامی سر نشینان و به ویژه راننده فراهم آورده است . به گونه ای که راننده در سفر های طولانی مدت به هیچ وجه احساس ناراحتی و خستگی نخواهد کرد . به جراءت می توان گفت : عملکرد پروتون ویرا فراتر از انتظارات موجود از این خودرو است و شما می توانید لذت واقعی رانندگی را با این خودروی استثنایی تجربه کنید.
پروتون ویرا ، تکنولژی و طراحی میتسوبیشی :
تولید خودروی پروتون ویرا توسط شرکت صنایع زاگرس خودرو و تجت لیسانس پروتون مالزی از سال 1383 در ایران آغاز گردیده است و تا کنون هزاران دستگاه از این خودرو با کمترین مشکل ، مسافتی بیش از 200000 کیلومتر را پیموده و با کارکردی فوق العاده موجب تحسین مالکین خود گردیده است . در زیر با برخی از ویژگی های این خودرو ی استثنایی آشنا می شوید :
خودروی پروتون ویرا در اصل همان میتسوبیشی لانسر می باشد که تولید آن در سال 1994 در کشور مالزی با همکاری مشترک شرکت پروتون و میتسوبیشی آغاز گردیده است . این خودرو به دلیل قابلیت های منحصر به فرد خود از موفق ترین خودرو های تولید شده توسط میتسوبیشی و پروتون می باشد و PLATFORM آن کماکان در خودرو های جدید میتسوبیشی مورد استفاده قرار می گیرد به گونه ای که هرسال ضمن انجام تغییرات فنی لازم ، کیفیت خود را مطابق با آخرین استاندارد های جهانی صنعت خودرو حفظ نموده است .
طراحی بر اساس اصول آرکونومی :
طراحی فضای داخلی پروتون ویرا کاملاً بر طبق اصول ارگونومی و استاندارد های جهانی صنعت خودرو سازی صورت گرفته است .
کنسول جلوی این خودرو به گونه ای است که به بهترین شکل کلیه ی عملکرد ها را در اختیار راننده قرار می دهد . صندلی های کلیه ی سرنشینان مطابق استاندارد های بدن انسان طراحی گردیده است و ضمن ایجاد فضای مناسب بین سرنشینان و به ویژه راننده امکان تسلط کامل او را بر جاده و محیط اطراف فراهم کرده اند . می توان گفت : نقاط کور در طراحی این خودرو به حد اقل رسیده است .
فرمان پذیری بی نظیر :
شرکت پروتون با بکارگیری سیستم تعلیق و مستقل مک فرسون در جلو و سیستم تعلیق مفصلی مولتی لینک در عقب خودرو ضمن افزایش تعادل خودرو در پیچ ها و جاده های لغزنده ، فرمان پذیری خودرو را به طور قابل توجهی افزایش داده است . از آن جایی که مکانیزم ارتباطی بین دسته دنده و گیربکس خودرو های پروتون از نوع کابلی است ، این ویژگی نیز نرمی ، ایمنی و راحتی راننده درتعویض دنده ها را فراهم کرده و در نتیجه باعث افزایش اعتماد به نفس راننده در کنترل و هدایت راحت تر خودرو و جلو گیری از انحراف آن می گردد .
پروتون ویرا ، خودرویی تولید شده با استفاده از بهترین قطعات :
امروزه کشور مالزی به دلیل حضور شرکت های متعدد و صاحب نام جهان در زمینه ی قطعه سازی ، به عنوان یکی از قطب های این صنعت محسوب می شود .هم اکنون بیش از 400 شرکت قطعه ساز در این کشور فعالیت می کنند و این در حالی است که بسیاری از آنها با بکار گیری دانش فنی شرکت های معتبر ژاپنی ، اروپایی و آمریکایی برای خودرو سازانی همچون مرسدس بنز ، بی ام و ، تویوتا ، فورد ، نیسان ، هوندا ، پژو و ..... قطعه تولید می کنند .

نوع سوخت
بنزین
تعداد دنده
نوع گیربکس
دنده ای
نوع دیفرانسیل
محور جلو
قدرت موتور
اسب بخار
حجم موتور
(cc)
مشخصات فنی خودرو
۴.۳۱
طول(متر)
۱.۷۲
عرض (متر)
۱.۴۱
ارتفاع(متر)
۱۹۰
حداکثرسرعت(km/h)
۱۱.۶
شتاب تا ۱۰۰(ثانیه)
۵۰
حجم باک(لیتر)
مالزی
کشور سازنده
۴
تعداد سیلندر
۱۰.۷
مصرف سوخت شهر(لیتر)
۶.۷
مصرف سوخت بزرگراه(لیتر)
۸
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر)
۴۳۰
حجم صندوق عقب(لیتر)
دیسکی
ترمز جلو
کاسه ای
ترمز عقب
۵
تعداد سرنشین
امکانات فنی خودرو
هیدرولیک
نوع فرمان
اتوماتیک یک کاناله
تهویه مطبوع
۱۴
سایز رینگ
ندارد
کیسه هوا
سایر امکانات