فیات سی ینا  گوناگون

ایران پلاک-سی ینا در 4 نسل توسط فیات ایتالیا به بازار های کشور های در حال پیشرفت جهان عرضه شده ، این خودرو که سدان فیات پالیو می باشد برای نخستین بار در سال 1996 در کارخانه فیات در برزیل طراحی و عرضه شده و هم اکنون نیز در کشور هایی همچون آرژانتین،لهستان،ترکیه،برزیل،هند،آفریقای جنوبی، چین ، ویتنام،کره شمالی و مصر تولید می شود .با این وجود سی ینا توانسته همچنان مشتریهای خود را حفظ کند .
سی ینا بیش تر با عنوان سدان پالیو شناخته می شود و تا کنون هم پای پالیو حرکت کرده ولی پس از عرضه مدل فیس لیفت سی ینا در سال 2007 این محصول فیات شروع به فاصله گرفتن از فیات پالیو کرد . به زعم مشتری ها ، با کیفیت ترین سی ینا ، مدل آلبیا ( نام سی ینا در اروپا) است و بی کیفیت ترین آن مدل تولیدی در هند است .. ببینیم مدل تولیدی در بنیان توسعه صنعت خودرو پارس ( تاپکو ) چه جوری از خجالت مردم ایران در می آد !
آمار تولیدی فیات سی ینا در برزیل بر اساس تقاضا در طی 3 سال 40 هزار دستگاه افزایش داشته به گونه ای که هم اکنون 81 هزار دستگاه سی ینا در سال در برزیل تولید می شود .
لازم به ذکره مردم جهان بر اساس تبلیغات فیات ، سی ینا را با ظاهر کوچک ، قیمت کم و مصرف منطقی می شناسند .
شاید برای عده ای توجه به نکات امنیتی یک خودرو در خرید اون آنچنان اهمیت نداشته باشه ولی افرادی هم هستند که امنیت خودرو رو جزو 3 مورد اول پارامتر های انتخاب یک خودرو قرار می دهند و حتی تعداد ستاره های امنیتی اون خودرو براشون اهمیت زیادی داره ..
مدا اروپایی سی ینا ( آلبیا ) در روسیه و بر طبق آخرین استاندارد های eroncap مورد آزمایش قرار گرفت تست تصادف از جلو با سرعت 64 کیلومتر بر ساعت که نمره 8.5 رو به خودش اختصاص داد ، به بیان دیگر این نمره معادل 3 ستاره امنیت است .
مدل چینی سی ینا (پرلا) در چین توسط chinaNcap در سه مورد مورد آزمایش قرار گرفته که شباهت زیادی به تست NTHSA آمریکا دارد ، پرلا در تست تصادف از جلو نمره 8.06 رو به خودش اختصاص داد که معادل 3 ستاره امنیته ، در تست تصادف نمره 12.02 که معدل 4 ستاره است و در تست تصادف از کناره ها نمره 10 رو به خودش اختصاص داده که معادل 3 ستاره امنیت هست ، و در کل 3 ستاره امنیت .
هم در اروپا و هم در چین نتیجه تست های امنیت سی ینا 3 ستاره امنیت بوده .

نوع سوخت
بنزین
تعداد دنده
نوع گیربکس
دنده ای
نوع دیفرانسیل
محور جلو
قدرت موتور
اسب بخار
حجم موتور
(cc)
مشخصات فنی خودرو
۴.۲۸
طول(متر)
۱.۷۲
عرض (متر)
۱.۵۳
ارتفاع(متر)
۱۶۲
حداکثرسرعت(km/h)
۱.۳۵
شتاب تا ۱۰۰(ثانیه)
۵۰
حجم باک(لیتر)
ایتالیا
کشور سازنده
۴
تعداد سیلندر
۹.۶
مصرف سوخت شهر(لیتر)
۷.۵
مصرف سوخت بزرگراه(لیتر)
۸.۵
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر)
۳۸۰
حجم صندوق عقب(لیتر)
دیسکی
ترمز جلو
دیسکی
ترمز عقب
۵
تعداد سرنشین
امکانات فنی خودرو
هیدرولیک
نوع فرمان
دستی
تهویه مطبوع
۱۴
سایز رینگ
۲
کیسه هوا
سایر امکانات