اپل آسترا سدان ۱۶۰۰

ایران پلاک-نخستین گروه از خودروهای شرکت اپل آلمان بعد از غیبت 20 ساله رونمایی شد تا پس از ب.ام.و، مرسدس بنز و پورشه جمع خودروسازان آلمانی در بازار خودرو ایران تکمیل تر شود.
شرکت توان خودرو جی نماینده رسمی اپل در ایران اولین حضور نمایشگاهی خود را با دو محصول آسترا و اینزیگنیا تجربه کرد که محصول آسترا در چهار مدل متفاوت در معرض دید قرار گرفت.
این مدل 4 سیلندر 16 سوپاپه است و دقیقاً 1598 سی‌سی حجم دارد ولی حجم کم آن شما را مایوس نمی‌کند زیرا این پیشرانه توربو است و توانایی تولید قدرت 177 اسب‌بخار در 5500 دور در دقیقه و 230 نیوتن‌متر در 2200 تا 5500 دور در دقیقه را دارد که قدرت بسیار خوبی برای یک خودروی شهری محسوب می‌شود. این پیشرانه می‌تواند آسترای 4 درب 1405 کیلوگرمی را در 9.2 ثانیه به مرز صد کیلومتر در ساعت برساند و این سرعت را تا 212 کیلومتر در ساعت ادامه دهد. همچنین مصرف سوخت این خودرو در شهر 9.9 لیتر، در خارج از شهر 5.7 لیتر و به صورت ترکیبی 7.3 لیتر است که بسیار مناسب به نظر می‌رسد. این اعداد و ارقامی که ذکر شد برای زمانی است که آسترا به گیربکس 6 سرعته خودکار مجهز شده و در صورتیکه این آلمانی را به گیربکس 6 سرعته دستی مجهز کنید اعداد مشابهی بدست می‌آید با این تفاوت که کمی شتاب آن بیشتر و مصرف سوخت آن به صورت جزئی کمتر خواهد بود.

نوع سوخت
بنزین
تعداد دنده
نوع گیربکس
اتوماتیک اسپورت
نوع دیفرانسیل
محور جلو
قدرت موتور
اسب بخار
حجم موتور
(cc)
مشخصات فنی خودرو
۴.۴۱۹
طول(متر)
۱.۸۱۴
عرض (متر)
۱.۵۱
ارتفاع(متر)
۲۳۰
حداکثرسرعت(km/h)
۹
شتاب تا ۱۰۰(ثانیه)
۵۶
حجم باک(لیتر)
آلمان
کشور سازنده
۴
تعداد سیلندر
۹.۹
مصرف سوخت شهر(لیتر)
۵.۷
مصرف سوخت بزرگراه(لیتر)
۷.۳
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر)
۳۷۰
حجم صندوق عقب(لیتر)
دیسکی
ترمز جلو
دیسکی
ترمز عقب
۵
تعداد سرنشین
امکانات فنی خودرو
الکتریکی
نوع فرمان
نرمال
کروز کنترل
اتوماتیک دو کاناله
تهویه مطبوع
دستی
جمع شدن آینه کناری
۱۷
سایز رینگ
۶
کیسه هوا
دستی
تنظیم صندلی راننده
دستی
تنظیم صندلی کمک راننده
سایر امکانات