بی ام و X4 28i

ایران پلاک-اولین کلمه ای که با دیدن هر یک از محصولات بی ام و به ذهن بسیاری از افراد می‌رسد، کلمه "محشر" است. اما خودروساز باواریایی با عرضه X4 که در حقیقت نسخه کوچک شده X6 است، انقلابی در کلاس خودروهای شاسی بلند برپا کرد. شایان ذکر است، از سال 2008 تا کنون بیش از 250,000 دستگاه X6 در سراسر جهان به فروش رسیده است که همین رقم می‌تواند علت تولید و عرضه X4 را به خوبی توجیه کند. اگرچه کمپانی بی ام و این خودرو را نخستین "کوپه اسپرت" خود می‌خواند، اما باید توجه داشته باشید که در اینجا منظور از کوپه، دو درب بودن X4 نیست؛ بلکه حالت طراحی آن سبب اطلاق چنین صفتی به این باواریایی زیبا شده است.
برای درک بهتر موضوع می‌توانید یک X3 سفارش آمریکا را در نظر بگیرید که حدود 14 میلی متر به طول آن افزوده و حدود 36 میلی متر از ارتفاع آن کاسته شده است؛ شیشه جلو به سمت عقب متمایل شده و سقف انحنا پیدا کرده است. خطوط روی بدنه نیز که به گلگیرهای عقب منتهی می‌شوند، نمای زیبایی به X4 می‌بخشند. گفتنی است، کمپانی بی ام و این شاسی بلند را طوری طراحی کرده است که موردپسند همگان واقع نمی‌شود و تنها افراد خاص به آن ابراز علاقه می‌کنند.
اگرچه X4 در مقایسه با X3 از فضای بار و سر کمتری برخوردار است، اما چنانچه به دنبال خودرویی هستید که موقعیت رانندگی و دینامیک بهتری به شما عرضه کند، این باواریایی کوچک و زیبا گزینه بسیار خوبی به شمار می‌رود. همچنین به لطف نوع طراحی خاص سقف، شما از دید عقب بسیار خوبی برخوردار خواهید شد؛ وجود تجهیزات بیشتر در مقایسه با X3 علت 10,000 دلار قیمت بیشتر X4 را توجیه می‌کند و بیانگر اهمیت کمپانی سازنده به کیفیت می‌باشد؛ چرا که هیچ کس برای یک محصول جدید هزینه اضافی پرداخت نمی‌کند.

نوع سوخت
بنزین
تعداد دنده
نوع گیربکس
اتوماتیک اسپورت
نوع دیفرانسیل
چهار چرخ اتوماتیک
قدرت موتور
اسب بخار
حجم موتور
(cc)
مشخصات فنی خودرو
۴.۶۸۶
طول(متر)
۱.۸۸۲
عرض (متر)
۱.۶۲۳
ارتفاع(متر)
۲۰۹
حداکثرسرعت(km/h)
۶
شتاب تا ۱۰۰(ثانیه)
۶۵
حجم باک(لیتر)
آلمان
کشور سازنده
۴
تعداد سیلندر
۱۱.۵
مصرف سوخت شهر(لیتر)
۸.۵
مصرف سوخت بزرگراه(لیتر)
۹.۸
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر)
۵۰۰
حجم صندوق عقب(لیتر)
دیسکی
ترمز جلو
دیسکی
ترمز عقب
۵
تعداد سرنشین
امکانات فنی خودرو
صندلی راننده
ماساژور صندلی
الکتریکی
نوع فرمان
فقط گرم کن
تنظیم دمای فرمان
هوشمند(ACC)
کروز کنترل
اتوماتیک دو کاناله
تهویه مطبوع
اتوماتیک
جمع شدن آینه کناری
اتوماتیک
بسته شدن صندوق عقب
۱۹
سایز رینگ
۸
کیسه هوا
اتوماتیک با حافظه
تنظیم صندلی راننده
اتوماتیک
تنظیم صندلی کمک راننده
فقط گرم کن
تنظیم دمای صندلی راننده
فقط گرم کن
تنظیم دمای صندلی کمک راننده
فقط گرم کن
تنظیم دمای صندلی های پشت
سایر امکانات