بی ام و X3 20i

ایران پلاک-ظاهری دل‌فریب که به لطف خطوط برآمده جانبی و طراحی متفاوت ورودی‌های هوای جلو خودرو چشم هر بیننده‌ای را به خو جلب می‌کند. بدنه‌ای که به لطف سپرهای پهن و عریض‌تر ظاهری عضلانی و ورزشی را برای نسل جدید X3 به ارمغان آورده است. جلو پنجره معروف ب­ام­و علی رغم حفظ اصالت قدیمی خود حالتی برجسته‌تر به خود گرفته و در هرکدام هفت خط عمودی با دقت تمام کار گذاشته شده‌اند. جلو پنجره‌ای با حاشیه کروم کاری شده که در کنار چراغ‌های تمام LED زیبایی خودرو را دو‌چندان کرده است. این چراغ‌ها، به کمک چراغ‌های کار شده در آینه‌های جانبی و چراغ‌های مه شکن LED در عین زیبایی، نور بسیار مناسبی را در اختیار راننده قرار می‌دهد.
وقتی از کنار به خودرو نگاه می‌کنید چشم‌بسته می‌توان گفت که این یک X3 است. استفاده از تکنولوژی‌های روز و افزایش آیرودینامیک خودرو به هیچ عنوان اصالت آن را خدشه‌دار نکرده است. طراحی گوش‌های Hofmeister در کنار خطوط جانبی، چراغ‌ها و سپر عقب X3 ترکیبی چشم­نواز را به وجود آورده است. در زبان آلمانی به قسمت انتهایی شیشه‌های عقب که در کنار ستون C خودرو قرار دارند به اصطلاح Hofmeister می­گویند واژه‌ای که خود شرکت ب­ام­و به طراحی منحصربه‌فرد خود اطلاق کرده و در فرهنگ ما آن را با اصطلاح عامیانۀ «لچکی» می‌شناسند. یکی دیگر از نقاط قوت طراحی این خودرو حفاظت تجهیزات و ادوات زیرین خودرو توسط صفحه‌ای آلومینیومی است.
کابین ب­ام­و X3 ترکیبی چشم نوازی از مواد با کیفیت و نوآوری‌های کاربردی است. طراحی خطوط روی داشبورد و کنسول میانی علی­رغم زیبایی به اصل راننده محور بودن تجهیزات ب­ام­و پایبند است. کنسول مرکزی و تمامی کلیدهای آن با زاویه‌ای حدود 10 درجه به سمت راننده قرار گرفته‌اند تا او برای استفاده از تجهیزات بی‌شمار خودرو راحت‌تر باشد.
به لطف محل قرارگیری صندلی‌ها تمامی سرنشینان بدون اینکه جلوی دید راننده را بگیرند، دید خوبی نسبت به داخل و خارج خودرو دارند. با این حال شرکت ب­ام­و تنها به طراحی خود اکتفا نکرده و برای سلیقه مشتری نیز احترام قائل است. به همین منظور امکان سفارش تجهیزات متنوعی را برای X3 فراهم کرده است.

نوع سوخت
بنزین
تعداد دنده
نوع گیربکس
اتوماتیک
نوع دیفرانسیل
چهار چرخ اتوماتیک
قدرت موتور
اسب بخار
حجم موتور
(cc)
مشخصات فنی خودرو
۴.۷۰۸
طول(متر)
۱.۸۹۱
عرض (متر)
۱.۶۷۶
ارتفاع(متر)
۲۵۱
حداکثرسرعت(km/h)
۸.۳
شتاب تا ۱۰۰(ثانیه)
۶۰
حجم باک(لیتر)
آلمان
کشور سازنده
۴
تعداد سیلندر
۸.۵
مصرف سوخت شهر(لیتر)
۶.۳
مصرف سوخت بزرگراه(لیتر)
۷.۱
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر)
۴۹۰
حجم صندوق عقب(لیتر)
دیسکی
ترمز جلو
دیسکی
ترمز عقب
۵
تعداد سرنشین
امکانات فنی خودرو
ندارد
ماساژور صندلی
الکتریکی
نوع فرمان
هوشمند(ACC)
کروز کنترل
اتوماتیک دو کاناله
تهویه مطبوع
اتوماتیک
جمع شدن آینه کناری
اتوماتیک
بسته شدن صندوق عقب
۱۸
سایز رینگ
۶
کیسه هوا
اتوماتیک با حافظه
تنظیم صندلی راننده
اتوماتیک با حافظه
تنظیم صندلی کمک راننده
ندارد
تنظیم دمای صندلی راننده
ندارد
تنظیم دمای صندلی کمک راننده
سایر امکانات