بی ام و 330i کوپه

ایران پلاک-طراحی جدید سری3 از سنت طراحی ب‌ام‌و پیروی کرده و ویژگی‌های بسیاری از آن را همراه خود دارد. نمای خارجی اسپرت و در عین حال باشکوه سری3 گویی برگرفته از یک قالب واحد در اولین رویارویی، نگاه بیننده را به شاخص‌های زیبایی شناسی و آئرودینامیک خودرو جلب می‌کند. در حالی که سری3 وارد شدن به نسل ششم خود را جشن می‌گیرد، با این وجود هنوز هم مبدع نوآوری‌های بسیاری در این کلاس پرشور و حرارت است.
سری3 با الهام از پیشینه گران‌سنگ خود، قلب طراحی شده توسط ب‌ام‌و را در کالبدی قدرتمند و مدرن نشانداده است و همواره با تناسبی مثال زدنی انتظارات مشتری‌اش را در حد کمال نگه می‌دارد. با ترکیب جذبه منحصربه‌فرد چراغ‌های جلو و برق چشم نواز جلوپنجره قلوه‌ای شکل، هارمونی بسیار زیبایی را پدید آورده که نمای روبروی بدنه سری3 را عریض­تر و باصلابت و چهره اسپرت آن را نمایان‌تر می‌کند. از این گذشته، برای اولین باراست که در یک سری3 ب‌ام‌و جلوپنجره قلوه‌ای شکل و براق از نمای پهلو نیز این چنین خودنمایی می‌کند.
خطوط روی بدنه از نمای پهلو تجسم نمایان‌تری داشته و ظرافت‌های طراحی آن بیشتر به چشم می‌آید. خط‌ هایی که در امتداد پهلوها به‌طور صعودی امتداد یافته‌اند، علاوه بر بهبود قابلیت‌های آئرودینامیک طراحی هیبت خودرو را نیز بیش از آنچه هست کشیده نشان می‌دهند. به این ترتیب برآیند تمام خطوط روی بدنه که به سمت دماغه خودرو متمایل شده‌اند، بر روی کاپوت به خطی واحد بدل شده و از این رو حرکت باصلابت و چابکی، به‌عنوان خمیرمایه طراحی سدان سری3 در ذهن بیننده تداعی می‌شود.
همچون مدل‌های گذشته، در ب‌ام‌و سری 3 جدید نیز با تعبیری امروزی و مدرن همان تم طراحی با سه بخش شاخص – یا تری باکس- مورد استفاده قرار گرفته که عبارت‌اند از: کاپوت کشیده و بلند و صندوق کوتاه، فاصله محوری زیاد و حالت گلخانه‌ای ستون عقب خودرو ،که بهترین شکل آئرودینامیک بدنه را ایجاد کرده است. با گذار آرام از روی سقف منحنی و از فراز شیشه عقب تخت و رسیدن به انتهای بدنه، چهره کوپه مانند سری3 ب‌ام‌و برجسته‌تر به چشم می‌آید، در حالی که این ویژگی با کاستن از وزن خودرو بر شکوه اسپرت آن نیز افزوده است.

نوع سوخت
بنزین
تعداد دنده
نوع گیربکس
اتوماتیک اسپورت
نوع دیفرانسیل
محور عقب
قدرت موتور
اسب بخار
حجم موتور
(cc)
مشخصات فنی خودرو
۴.۶۱۲
طول(متر)
۱.۷۸۲
عرض (متر)
۱.۳۹۵
ارتفاع(متر)
۲۵۰
حداکثرسرعت(km/h)
۶.۴
شتاب تا ۱۰۰(ثانیه)
۶۳
حجم باک(لیتر)
آلمان
کشور سازنده
۶
تعداد سیلندر
۱۰.۲
مصرف سوخت شهر(لیتر)
۵.۹
مصرف سوخت بزرگراه(لیتر)
۷.۵
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر)
۳۶۰
حجم صندوق عقب(لیتر)
دیسکی
ترمز جلو
دیسکی
ترمز عقب
۴
تعداد سرنشین
امکانات فنی خودرو
ندارد
ماساژور صندلی
الکتریکی
نوع فرمان
عادی
کروز کنترل
دستی
تهویه مطبوع
اتوماتیک
جمع شدن آینه کناری
دستی
بسته شدن صندوق عقب
۱۷
سایز رینگ
۶
کیسه هوا
اتوماتیک با حافظه
تنظیم صندلی راننده
اتوماتیک
تنظیم صندلی کمک راننده
ندارد
تنظیم دمای صندلی راننده
ندارد
تنظیم دمای صندلی کمک راننده
سایر امکانات