رنو تندر ۹۰ پارس تندر

ایران پلاک-هدف از تولید ال 90 در کمپانی رنو –داچیا یک خودروی کاملا اقتصادی با عمر و دوام بالا که از قیمتب پایینی برخوردار باشد تا اکثر اقشار جامعه توان خرید این خودرو داشته باشند .ال 90 که بعد از ورود به ایران به نام تندر 90 تغییر نام داد با همین رسالت وارد محصولات ایران خودرو و پارس خودرو شد . در آن سالها پیکان به تازگی از خط تولید خارج شده بود و قرار بود تندر 90 با قیمتی نزدیک پیکان در ایران خودرو تولید شود تا همه توان خرید این خودروی ارزانقیمت اروپایی را داشته باشند.
خودروی تندر 90 مجهز به یک موتور 1.6 لیتر با 105 اسب بخار قدرت می باشد.شاید در نگاه اول قدرت خروجی این خودرو کم به نظر بررسد ولی با توجه به گزینه وزن به قدرت متوجه خواهیم شد که موتور تندر 90 بسیار پر قدرتر از خودروهای هم کلاس خود می باشد.این موتور جهت انتقال قدرت به یک گیربکس 4 سرعته اتوماتیک جفت شده است .
شركت پارس خودرو در پي نظرسنجي از دارندگان خودروي تندر 90 و با هدف تامين نظر مشتريان، به تغيير شكل اين خودرو در قسمتهاي سپر و چراغ جلو و همچنين سپر و چراغ عقب و درب صندوق عقب تندر اقدام نمود و خودرو طراحی شده را با نام پارس تندر وارد بازار کرد.

نوع سوخت
بنزین
تعداد دنده
نوع گیربکس
دنده ای
نوع دیفرانسیل
محور جلو
قدرت موتور
اسب بخار
حجم موتور
(cc)
مشخصات فنی خودرو
۴.۲۵
طول(متر)
۱.۷۴
عرض (متر)
۱.۵۲۵
ارتفاع(متر)
۱۷۵
حداکثرسرعت(km/h)
۱۱.۷
شتاب تا ۱۰۰(ثانیه)
۵۰
حجم باک(لیتر)
ایران
کشور سازنده
۴
تعداد سیلندر
۹
مصرف سوخت شهر(لیتر)
۵.۶
مصرف سوخت بزرگراه(لیتر)
۶.۹
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر)
۴۲۰
حجم صندوق عقب(لیتر)
دیسکی
ترمز جلو
کاسه ای
ترمز عقب
۵
تعداد سرنشین
امکانات فنی خودرو
هیدرولیک
نوع فرمان
دستی
تهویه مطبوع
۱۵
سایز رینگ
۲
کیسه هوا
سایر امکانات
آگهی های مشابه