تویوتا پرادو چهار درب شش سیلندر

ایران پلاک-پرادو یکی از خودروهای بزرگ کمپانی تویوتا از ابتدا به شکل خوبی خود را نشان داد و تا کنون یکی از خودروهای محبوب تویوتا است.
این خودرو در شرق میانه با آپشن های متنوعی عرضه می شود. اگر شما بدنبال این هستید که این اتومبیل رشدی داشته یا نه باید بگوییم بله روند رو به رشد پرادو ادامه دارد و در حال انطباق با زمان حاضر است. البته این را هم از دست ندیهد که تغییرات لزومی در ان صورت داده است و فرم اصلی پرادو حفظ شده است و دست نخورده نسل به نسل به پیش می رود. در هر حال یکی از گزینه های مطرح در این تیپ از خودروها می توان از پرادو نام برد.
موتور و سیستم انتقال قدرت موتور شامل جعبه دنده و دیفرانسیل به صورت متنوع ساخته می شود و با توجه به سفارش کشورها موتور مونتاژ و بر روی خودرو بسته می شود. مثلا در عربستان سعودی انواع پرادو با قدرت های مختلف و انواع گیربکس داریم از گیربکس اتوماتیک گرفته تا فقط دستی یا تلفیقی از این دو در خصوص سیستم انتقال قدرت نیز وضع بدینگونه است و از ساده داریم تا چهار چرخ متحرک. پرادو سفارش امارات فقط گیربکس اتوماتیک است. موتور نیز ۴ و ۶ سیلندر موجود است که ۶ سیلندر آن ۴ لیتری است و یک نوع دیگر نیز وجود دارد که با نام VVT-I مشهور است و ۲٫۷ لیتری است. در نهایت موتور سه گانه وجود دارد و با توجه به سفارش از این سه نوع انجین برای پرادو استفاده خواهد شد.

نوع سوخت
بنزین
تعداد دنده
نوع گیربکس
اتوماتیک
نوع دیفرانسیل
چهار چرخ اتوماتیک
قدرت موتور
اسب بخار
حجم موتور
(cc)
مشخصات فنی خودرو
۴.۹۹۰
طول(متر)
۱.۸۸۵
عرض (متر)
۱.۸۸۰
ارتفاع(متر)
۱۸۰
حداکثرسرعت(km/h)
۹.۸
شتاب تا ۱۰۰(ثانیه)
۱۵۰
حجم باک(لیتر)
ژاپن
کشور سازنده
۶
تعداد سیلندر
۱۲
مصرف سوخت شهر(لیتر)
۱۰
مصرف سوخت بزرگراه(لیتر)
۱۱
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر)
۷۰۰
حجم صندوق عقب(لیتر)
دیسکی
ترمز جلو
دیسکی
ترمز عقب
۷
تعداد سرنشین
امکانات فنی خودرو
هیدرولیک
نوع فرمان
عادی
کروز کنترل
اتوماتیک دو کاناله
تهویه مطبوع
اتوماتیک
جمع شدن آینه کناری
۱۹
سایز رینگ
۸
کیسه هوا
اتوماتیک
تنظیم صندلی راننده
اتوماتیک
تنظیم صندلی کمک راننده
سایر امکانات