تویوتا کمری GL

ایران پلاک-تویوتا کمری ۲۰۱۲ نسبت به مدل های پیشین زیباتر، مجهزتر و راحت تر است. شاسی نسل جدید کمری بسیار مشابه نسل قبلی XV40 است، فاصله بین محور جلو و عقب و طول کلی یکسان است. موتور کمری به صورت عرضی نصب شده و دیفرانسیل جلو است. این خودرو از سیستم تعلیق مستقل بهره می برد.
تغییرات عمده در ظاهر این خودرو صورت گرفته است تا حدی که نسل جدید کمری شبیه Lexus است و این یک نقطه قوت محسوب می شود. فرم متمایل به عقب چراغهای جلو و جلو پنجره بزرگ کرومی از نقاط برجسته جلوی خودرو هستند که به همراه چراغهای مه شکن که به خوبی داخل سپر جای گرفته اند چهره ای اسپرت تر و جذابتر به نسل جدید کمری می بخشند. ویژگی اصلی این کمری فرم سقف آن است که به خاطر شیب کمتر باعث شده تا فضای سر برای سرنشینان افزایش یابد. چراغهای بزرگ عقب به همراه لایه ای از کروم که بین آنها قرار گرفته نمای عقب خودرو را احاطه کرده اند.
سواری خوب همیشه نماد کمری بوده است و تویوتا در سیستم تعلیق نسل جدید به منظور بهبود سواری آن اصلاحات شگرفی انجام داده است. سیستم تعلیق جلو از نوع مک فرسون استرات است و سیستم تعلیق چند عضوی عقب به منظور کنترل بهتر خودرو مجددا طراحی شده است. تویوتا از نظر عایق بندی محفظه گلگیرها نیز اصلاحاتی انجام داده تا صدای ناشی از تماس چرخ با جاده نیز کاهش یابد.

نوع سوخت
بنزین
تعداد دنده
نوع گیربکس
اتوماتیک سی وی تی
نوع دیفرانسیل
محور جلو
قدرت موتور
اسب بخار
حجم موتور
(cc)
مشخصات فنی خودرو
۴.۸۵۰
طول(متر)
۱.۸۲۵
عرض (متر)
۱.۴۷۰
ارتفاع(متر)
۲۰۵
حداکثرسرعت(km/h)
۹.۶
شتاب تا ۱۰۰(ثانیه)
۷۰
حجم باک(لیتر)
ژاپن
کشور سازنده
۴
تعداد سیلندر
۱۰.۶
مصرف سوخت شهر(لیتر)
۷.۵
مصرف سوخت بزرگراه(لیتر)
۸.۴
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر)
۴۲۰
حجم صندوق عقب(لیتر)
دیسکی
ترمز جلو
دیسکی
ترمز عقب
۵
تعداد سرنشین
امکانات فنی خودرو
هیدرولیک
نوع فرمان
ندارد
کروز کنترل
دستی
تهویه مطبوع
دستی
جمع شدن آینه کناری
۱۷
سایز رینگ
۲
کیسه هوا
دستی
تنظیم صندلی راننده
دستی
تنظیم صندلی کمک راننده
سایر امکانات
آگهی های مشابه