لکسوس CT 200H

ایران پلاک-لکسوس CT200 یک خودروی کلاس هاچبک چهار در میباشد و نیروی مورد نیاز خود را از یک موتور ترکیبی بنزینی – برقی تامین میکند.
موتور بنزینی این خودرو شامل یک پیشرانه چهار سیلندر خطی به حجم 1.8 لیتر میباشد که به همراه یک موتور برقی با حالت EV با خروجی بالا نیروی محرکه ترکیبی این خودرو را تشکیل میدهند که در مجموع 134 اسب بخار نیرو تولید میکنند.این نیروی تولید شده توسط جعبه دنده ای با بینهایت ضریب دنده متغیر که به CVT معروف میباشد (ازمزایای این جعبه دنده میتوان به مصرف کمتر سوخت و کارایی بالاتر اشاره نمود) به چرخ های جلو منتقل می کند.CT200 خودرویی دیفرانسیل جلو میباشد.
موتور برقی خودرو انرژی مورد نیاز خود را از باطری های مخصوصی که داخل خودرو قرار دارن تامین میکند.این باطری ها توسط موتور بنزینی شارژ مجدد میشوند.استفاده از این فن آوری باعث کاهش مصرف سوخت قابل توجهی میشود به گونه ای که مصرف سوخت درون شهر این خودرو با وزنی در حدود 1.4 تن معادل 5.4 لیتر در هر یکصد کیلومتر میباشد که با توجه به اندازه خودرو و وزن آن پایین است.
طراحی خودرو بسیار اصولی صورت گرفته و با توجه به کلاس خودرو فضای داخلی آن بسیار مناسب و نسبت به یک خودروی هاچبک بزرگ است.این خودرو از ظاهری زیبا و جسور بهره میبرد.طراحی داخلی آن نیز زیباست و باید به این نکته توجه داشت که با اینکه CT200 یک خودروی اقتصادی و مقرون به صرفه است اما با این حال یک خودروی لوکس و با کیفیت بالاست.روکش صندلی ها از چرم طبیعی ساخته شده و کیفیت ساخت و موار مصرفی در این خودرو بالاست.همچنین این خودرو از لیست کاملی از امکانات برخوردار میباشد.
این خودرو در سال 2014 مورد یک بازبینی کوچک در طراحی قرار گرفته و به مقدار کمی فیس لیفت شده که این تغییرات اندک شامل جلو پنجره جدید X شکل (که مشخصه اصلی روند جدید طراحی محصولات لکسوس است) و تغییرات کمی در سپر عقب و غربیلک فرمان میباشد.
CT200 h یک خودروی زیبا و خاص بوده که با توجه به مصرف سوخت بسیار پایین و ابعاد و فضای داخلی مناسب در کنار کیفیت بالا و لوکس بودنش میتواند گزینه بسیار خوبی برای استفاده روزانه درون شهری به خصوص برای ایران باشد.

نوع سوخت
هیبریدی
تعداد دنده
نوع گیربکس
اتوماتیک سی وی تی
نوع دیفرانسیل
محور جلو
قدرت موتور
اسب بخار
حجم موتور
(cc)
مشخصات فنی خودرو
۴.۳۵۰
طول(متر)
۱.۷۶۵
عرض (متر)
۱.۴۵۵
ارتفاع(متر)
۱۸۰
حداکثرسرعت(km/h)
۱۰.۳
شتاب تا ۱۰۰(ثانیه)
۴۵
حجم باک(لیتر)
ژاپن
کشور سازنده
۴
تعداد سیلندر
۴
مصرف سوخت شهر(لیتر)
۴.۱
مصرف سوخت بزرگراه(لیتر)
۴.۱
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر)
۴۲۰
حجم صندوق عقب(لیتر)
دیسکی
ترمز جلو
دیسکی
ترمز عقب
۵
تعداد سرنشین
امکانات فنی خودرو
ندارد
ماساژور صندلی
الکتریکی
نوع فرمان
عادی
کروز کنترل
اتوماتیک دو کاناله
تهویه مطبوع
اتوماتیک
جمع شدن آینه کناری
اتوماتیک
بسته شدن صندوق عقب
۱۷
سایز رینگ
۱۰
کیسه هوا
اتوماتیک با حافظه
تنظیم صندلی راننده
اتوماتیک
تنظیم صندلی کمک راننده
فقط گرم کن
تنظیم دمای صندلی راننده
فقط گرم کن
تنظیم دمای صندلی کمک راننده
سایر امکانات