کیا موتورز اپتیما سری پایه

ایران پلاک-شرکت کیا، خودروی اپتیما را در سال ۲۰۰۹، با یک طراحی فوق­العاده زیبا و جذاب روانه بازار کرد. اولین نکته‌ای که در این خودرو توجه شما را جلب خواهد کرد، ظاهر خیره کننده آن است که شکل تازه‌ای از طراحی خودرو در این شرکت است. شرکت کیا ادعا کرده است که تغییر ظاهر خودروی اپتیما، برای زیباترکردن آن بوده است. قسمت جلویی این سدان متوسط به طور کامل تغییر کرده ولی قسمت عقب آن تقریبا بدون تغییر مانده است. موتور آن نیز اصلاح شده و دارای قدرت بیشتری شده است. این تغییرات باعث شده که خودرو اپتیما رقابت شانه به شانه­‌ای را با تویوتا کمری و هوندا آکورد داشته باشد.
از نقاط قوت اپتیما در بخش داخلی آن می‌توان به طراحی زیبا و چشم­گیر، فراهم آوردن شرایط ایده‌آل برای راننده و اختصاص فضایی در حدود ۵۰۰ لیتر برای سرنشینان عقب اشاره کرد. به دلیل نوع طراحی اپتیما فضای بالای سر سرنشینان کم می‌باشد. البته شرکت کیا توان این را داشت که با تغییر نسبی بیرون خودرو، فضای بالای سر سرنشینان را در داخل خوررو بهبود بخشد، اما این امر برای عده‌ای که از طراحی بیرون خودرو راضی هستند، غیرمنطقی به نظر می‌رسد.
ظاهر اپتیما به نظر می‌رسد ترکیب‌ شده از چند خودروی دیگر باشد. چراغ‌های جلو شبیه چراغ‌های تویوتا کمری و همچنین پنجره‌های مشبک و چراغ‌های عقب این خودرو کمی شبیه هوندا آکورد است. این خودرو نسبت به مدل­ قدیمی‌تر خود، که البته در کشور ما وجود ندارد، بزرگتر شده است که این افزایش حجم خودرو بیشتر در قسمت جلو به چشم می‌خورد.
خودروی اپتیما برای داخل شهر، قدرت خوبی دارد، با اینکه قدرت این خودرو کافی است، ولی برای خودرویی شش سیلندر در این کلاس خیلی خوب نیست و دنده اتوماتیک آن هم خیلی خوب معکوس نمی‌کشد البته یک حالت دستی هم برای این گیربکس وجود دارد تا بتوانید راحت باشید. اما مدل چهار سیلندر این خودرو که در ایران موجود نیست، نسبت به مدل شش سیلندر، هم کارایی مناسبی دارد و هم قیمت و مصرف سوخت آن خوب و به صرفه است. به دلیل اینکه سیستم تعلیق خودرو اپتیما محکم است و فرمان نرمی دارد، این خودرو احساس اسپرت را در داخل شهر به شما می‌دهد، در کل می‌توان گفت که این خودرو به اندازه سدان‌های دیگر مجلل و راحت نیست. بعلاوه اگر در هنگام پیچیدن، سرعتتان را زیاد کنید، دیگر آن احساس اسپرت بودن از بین می‌رود. البته باید این نکته را هم در نظر داشت که بیشتر مردم هم در این کلاس به دنبال خودروهای اسپرت نیستند.

نوع سوخت
بنزین
تعداد دنده
نوع گیربکس
اتوماتیک اسپورت
نوع دیفرانسیل
محور جلو
قدرت موتور
اسب بخار
حجم موتور
(cc)
مشخصات فنی خودرو
۴.۸۰۰
طول(متر)
۱.۸۰۵
عرض (متر)
۱.۴۸۰
ارتفاع(متر)
۲۲۰
حداکثرسرعت(km/h)
۹.۳
شتاب تا ۱۰۰(ثانیه)
۷۰
حجم باک(لیتر)
کره جنوبی
کشور سازنده
۴
تعداد سیلندر
۱۱.۸
مصرف سوخت شهر(لیتر)
۸.۴
مصرف سوخت بزرگراه(لیتر)
۹.۱
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر)
۰
حجم صندوق عقب(لیتر)
دیسکی
ترمز جلو
دیسکی
ترمز عقب
۵
تعداد سرنشین
امکانات فنی خودرو
هیدرولیک
نوع فرمان
اتوماتیک یک کاناله
تهویه مطبوع
۱۷
سایز رینگ
۱۰
کیسه هوا
سایر امکانات
آگهی های مشابه