هیوندای H1 گوناگون

ایران پلاک-بازار ایران مفتخر به حضور یکی از مدرن‌ترین ون‌های دنیاست. هیوندای آنچه در ایران با نام H1 عرضه می‌کند را در بازارهای دیگر با اسامی چون Startex، iLoad، H200، iMax و i800 به فروش می‌رساند. کاری به اسم‌گذاری‌اش نداریم. مهم این است که خودِ بچه تغییری نکرده. یکی از معدود تولیدات هیوندای که هم‌زمان در اندونزی، ترکیه، مصر و چین تولید می‌شود. اشتباه نکنید H1 خودروی تازه‌واردی نیست.
هیوندای نسل اول آن را از سال 1997 روی خط تولید می‌برد. اکنون شاهد نسل دومی هستیم که از 2007 به بعد روی کار آمده است. این خودرو بارها جایزه بهترین ون سال و MPV برتر را از آن خود کرده است. در برخی از بازارها می‌شود این هیوندای را با نمایشگر 7 اینچی LCD و پخش دی‌وی‌دی هم پیدا کرد. البته نه در بازار ایران. شاید حجم موتورش 2.4 لیتر باشد ولی به دلیل اینکه سیستم پاشش سوخت آن از سوی بوش آلمان طراحی شده، بازده‌اش بد نیست. این پیشرانه را قبلاً روی مدل‌های قدیمی سوناتا دیده بودیم.
ون فوق یکی از رکوردداران میزان گارانتی در دنیا است. با 5 سال یا 300 هزار کیلومتر رقیبی ندارد. البته این اتفاق در همان «برخی کشورها» می‌افتد.

نوع سوخت
بنزین
تعداد دنده
نوع گیربکس
اتوماتیک
نوع دیفرانسیل
محور جلو
قدرت موتور
اسب بخار
حجم موتور
(cc)
مشخصات فنی خودرو
۵.۳۸
طول(متر)
۱.۸۸
عرض (متر)
۲.۲۸
ارتفاع(متر)
۱۸۰
حداکثرسرعت(km/h)
۱۵
شتاب تا ۱۰۰(ثانیه)
۷۵
حجم باک(لیتر)
کره جنوبی
کشور سازنده
۴
تعداد سیلندر
۱۳
مصرف سوخت شهر(لیتر)
۱۰
مصرف سوخت بزرگراه(لیتر)
۱۰.۶
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر)
۰
حجم صندوق عقب(لیتر)
دیسکی
ترمز جلو
دیسکی
ترمز عقب
۷
تعداد سرنشین
امکانات فنی خودرو
هیدرولیک
نوع فرمان
ندارد
کروز کنترل
دستی
تهویه مطبوع
دستی
جمع شدن آینه کناری
۱۶
سایز رینگ
۲
کیسه هوا
دستی
تنظیم صندلی راننده
دستی
تنظیم صندلی کمک راننده
سایر امکانات