فولکس واگن پاسات گوناگون

ایران پلاک-نسل هشتم فولکس واگن پاسات پا به عرصه وجود گذاشته است. اما اسپورت تر و مجلل تر از همیشه به نظر می رسد. دیدگاه فولکس این است که پاسات لااقل دو پله بالاتر از رقبایش در سگمنت یا کلاس D قرار گیرد.پاسات جدید که با کد D8 و روی پلتفرم جدید مدولار MQB فولکس ساخته می شود، بزرگترین خودروییست که تاکنون روی این معماری ساخته شده است.طراحی پاسات جدید بیشتر به سلیقه آمریکایی ها می ماند. یک نوار متالیک بالای چراغها و جلوپنجره را فراگرفته و نوارهای افقی روی جلو پنجره و چراغهای جلوی ذوزنقه ای با تکنولوژی LED ، سبکی با ابهت و شکیل و البته نئوکلاسیک را رقم زده اند.
در مجموع نه پیشرانه مختلف برای پاست جدید در نظر گرفته شده است که همگی 4 سیلندر با تزریق مستقیم سوخت و مجهز به توربوشارژر می باشند. میزان CO2 تولیدی 20 درصد کاهش یافته است. پنج موتور بنزینی TSI می توانند محدوده قدرتی بین 132 تا 280 اسب بخار را تولید نمایند. در حالی که سه موتور دیزلی TDI هم بین 150 تا 240 اسب بخار خروجی دارند. موتور برجسته دیزلی 2.0 لیتری این مدل با 240 اسب بخار قدرت و 500 نیوتن متر گشتاور مجهز به توربوشارژر دوقلو و اینتر کولر است. سیستم 4Motion برای انتقال نیرو به هر چهار چرخ همراه با گیربکس هفت سرعته اتوماتیک DSG با کلاچ دوگانه هم روی این مدل به صورت استاندارد نصب می گردند که باعث می شوند این مدل دیزلی به سرعت 240 کیلومتر بر ساعت دست یابد در حالیکه مصرف سوخت آن تنها 5.3 لیتر در صد کیلومتر می باشد.
ویژگی های جدید دیگری نیز برای پاسات 2015 در نظر گرفته شده اند. از جمله سیستم رادار با قابلیت 360 درجه و تشخیص موانع، نسل جدید سیستم دستیار پارک که به صورت نیمه اتوماتیک، خودرو را فرمان داده و پارک می کند، یک سیستم درب عقب آسان بازشو برای مدل استیشن، سیستم رانندگی خودکار در ترافیک با کمک کروز کنترل تطبیقی شامل فرمان دهی، ترمز و گاز خودکار در سرعتهای زیر 60 کیلومتر بر ساعت بدون نیاز به دخالت راننده، هشدار دهنده های ایمنی برای جلوگیری از برخورد و تصادف و ترمز خودکار الکترونیکی را می توان نام برد.

نوع سوخت
بنزین
تعداد دنده
نوع گیربکس
اتوماتیک سی وی تی
نوع دیفرانسیل
محور جلو
قدرت موتور
اسب بخار
حجم موتور
(cc)
مشخصات فنی خودرو
۴.۸۶۹
طول(متر)
۱.۸۳
عرض (متر)
۱.۴۸
ارتفاع(متر)
۲۲۵
حداکثرسرعت(km/h)
۹.۲
شتاب تا ۱۰۰(ثانیه)
۷۰
حجم باک(لیتر)
آلمان
کشور سازنده
۴
تعداد سیلندر
۹/۸
مصرف سوخت شهر(لیتر)
۶/۹۲
مصرف سوخت بزرگراه(لیتر)
۸.۳۶
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر)
۵۶۵
حجم صندوق عقب(لیتر)
دیسکی
ترمز جلو
دیسکی
ترمز عقب
۵
تعداد سرنشین
امکانات فنی خودرو
گرم کن و سرد کن
تنظیم دمای صندلی راننده
گرم کن و سرد کن
تنظیم دمای صندلی سرنشین
الکتریکی
نوع فرمان
اتوماتیک
تنظیم فرمان تلسکوپی
اتوماتیک
شیشه بالابر جلو
اتوماتیک
شیشه بالابر عقب
اتوماتیک
جمع شدن آینه کناری
نرمال
کروز کنترل
۶
کیسه هوا
۸
تعداد اسپیکر
۱۸
سایز رینگ
اتوماتیک یک کاناله
تهویه مطبوع
اتوماتیک
تنظیم صندلی راننده
اتوماتیک
تنظیم صندلی سرنشین
سایر امکانات