ولوو V40 گوناگون

ایران پلاک-ولو - وی 40 (Volvo V40) خودرویی است خانوادگی کوچک (Small FamilyCar) که بصورت بدون صندوق (Hatchback) عرضه می گردد و برای نخستین بار در نمایشگاه خودرو ژنو سال 2012 معرفی گردید و در لیست فروش کمپانی قرار گرفت .
همچنین وی 40 (V40) را می توان جانشین اس 40 سدان (S40 Sedan) و وی 50 (V50) این خودروساز به حساب آورد. طراحی این خودرو بر عهده طراح انگلیسی آقای پیتر هاربری (Peter Horbury) می باشد که البته بعد از این عهده دار طراحی برای شرکت جیلی (GEELY) شد. وی 40 (V40) بر روی پلت فرم پی 1 (P1 Platform) قرار دارد . همچنین این خودرو موتور جلو و دیفرانسیل جلو (FF Layout) می باشد.
کوچکترین پیشرانه قابل سفارش برای وی 40 (V40) البته در اروپا 1.6 لیتر دیزل بوده و بزرگترین و قویترین آنها 2.5 لیتری بنزینی می باشد. یکی از پیشرانه های جدید این خودرو نیز 1.6 لیتر حجم داشته با آرایش 4 سیلندر خطی که با بهره گیری از سیستم تزریق سوخت مستقیم (CGI) و توربو شارژر (Turbocharger) قادر به تولید 180 اسب بخار hp نیرو می باشد.
از رقبای ولو - وی 40 (Volvo V40) می توان به آئودی - آ3 (Audi A3) ، ب ام و - سری 1 (BMW 1-Series) و مرسدس بنز - ای کلاس جدید (Mercede-Benz A-Class) اشاره کرد.

نوع سوخت
بنزین
تعداد دنده
نوع گیربکس
اتوماتیک
نوع دیفرانسیل
محور جلو
قدرت موتور
اسب بخار
حجم موتور
(cc)
مشخصات فنی خودرو
۴.۳۶۵
طول(متر)
۱.۸۹۲
عرض (متر)
۱.۴۴۵
ارتفاع(متر)
۲۳۵
حداکثرسرعت(km/h)
۶.۹
شتاب تا ۱۰۰(ثانیه)
۶۰
حجم باک(لیتر)
سوئد
کشور سازنده
۵
تعداد سیلندر
۱۱
مصرف سوخت شهر(لیتر)
۶
مصرف سوخت بزرگراه(لیتر)
۷.۵
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر)
۵۲۰
حجم صندوق عقب(لیتر)
دیسکی
ترمز جلو
دیسکی
ترمز عقب
۵
تعداد سرنشین
امکانات فنی خودرو
الکتریکی
نوع فرمان
عادی
کروز کنترل
اتوماتیک دو کاناله
تهویه مطبوع
اتوماتیک
جمع شدن آینه کناری
۱۸
سایز رینگ
۶
کیسه هوا
اتوماتیک با حافظه
تنظیم صندلی راننده
اتوماتیک با حافظه
تنظیم صندلی کمک راننده
سایر امکانات